درباره وبلاگ

سلام به دوستان محبت.این وبلاگ به منظور كمك به همسفران مسافرانى تهیه وتنظیم گردیده كه فكر مى كنند اعتیاد درمان ندارد وباید تا اخر عمر بار سنگین ان را به دوش بكشند.اعتیاد اخر خط زندگى نیست اما كنگره ٦٠اخر خط اعتیاد براى كسانى است كه مى خواهند درمان شوندو تنها مكانیست كه مى توان از ان رهایى پیدا كرد.امیدوارم این وبلاگ در گسترش كنگره٦٠ نقشى هرچند كوچك داشته باشد.متشكرم.
مدیر وبلاگ : همسفرنرگس ریشی ها
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
گلستان معرفت
وبلاگ همسفر نرگس-كنگره٦٠
دوشنبه 3 اسفند 1394 :: نویسنده : همسفر مهسا        
به نام خدایی که یادش آرام بخش دل هاست
این جلسه جلسه ی هفتم از دور دوم لژیون به استادی خانم نرگس و دبیری خانم مهسا با دستور جلسه ی سی دی صبر استقامت آرامش و وادی سوم در تاریخ ۹۴/۱۱/۲رأس ساعت ۱۶:۳۰آغاز به کار نمود.
ابتدا اعضای لژیون-همسفران اشرف،مریم،مهسا،بتول- مشارکت کردند که خلاصه سخنان ایشان چنین بود:
ما باید کلیه ی مسئولیت کار و زندگی خود را بپذیریم وسختی های آن را با دل وجان بپذیریم .
درهمه چیز باید پارامتر زمان را در نظر گرفت .
ما باید در کارها صبر واستقامت را پیشه ی خود سازیم.
صبر یعنی مقاومت در برابرزمان برای رسیدن به هدف.
استقامت یعنی مقاومت در برابر ضربه ها ومشکلات زندگی.
سپس استاد ابتدا در مورد وادی سوم سخن گفتند:
هیچ کس به اندازه ی خودمان به خودمان فکر نمی کند .خودم باید برای رسیدن به اهدافم بیشترین تلاش وتفکر را بکنم.

زمانی که استاد  این سخنان را به آقای مهندس گفتند ایشان زندگی پر از مشکل داشتند ، انتظار داشتند که بقیه به ایشان کمک کنند واین تصور یک آدم مصرف کننده است واستاد این قانون را به ایشان یاد می دهند.
ما در این وادی تفکرمان به جایی رسیده که بتوانیم زندگی جدیدی را شروع  کنیم و وادی پنجم که  عملی است را طی کنیم.نوع تفکر ما دراین وادی عوض میشود.
ما در این وادی زندگی تازه ای را می خواهیم شروع کنیم که ما را به صلح و آرامش و دوستی برساند.
منظور از نگاه کردن به طبیعت به ابعاد گسترده ای برسید این است که
ما باید به فصول مختلف سال دقت کنیم و بدانیم که همین اتفاقات درون ما می افتد به این دلیل لحظه ی تحویل سال را دوست داریم که هنگام زنده شدن طبیعت یک زنده شدنی هم در ما به وجود می آید برای همین دوست داریم زندگی جدید با تفکری جدیدوحسی جدید را آغاز کنیم و دعای تحویل سال را می خوانیم و از خدا میخواهیم که ما را متحول کندو درسته که ما از سن شناسنامه ای خود پیرتر شده ایم ولی از لحاظ روحی روانی جوان تر می شویم.
ما هرکدام مثل یک نت موسیقی هستیم وباید نقش خوبی ایفا کنیم وبدرخشیم.مسیر اصلی زنگیمان را خودمان باید پیدا کنیم.هیچکس مسیر زندگی را برای من پیدا نمی کند.
حتی اگر راهنمای مسافر ما خود آقای مهندس هم باشند ولی مسافرمان خودش تلاش نکند به درمان نمی رسد.
مردم این قانون را نمی دانندو از دیگران انتظار دارند مسائلشان را حل کنندچون آنان را مسبب مشکلاتشان می دانند و اگر هم این موضوع را به آن ها بگوییم،  ناراحت می شوند.ولی ما فهمیده ایم که خودمان بار مسئولیت خودمان را باید به دوش بکشیم وبرای آن ها خودمان تفکر وتلاش کنیم وهیچ کس وخدا را مقصر مسائلمان ندانیم .
این وادی به ما  نشان می دهد ما سال ها راه را اشتباه رفته ایم به خاطر تفکرات غلط خودمان.
درست است که ما نباید بار مسئولیت خود را به گردن دیگران بیندازیم اما نباید بار مسئولیت دیگران راهم به دوش بکشیم مثلا نباید برای دیگرانی که خودشان توان بدنی یا قدرت مالی گرفتن خدمتکار را دارند خانه تکانی بکنیم،مخصوصا اگر سفر اولی هستیم چون سطح انرژیمان پایین است و باید این انرژی را صرف زندگی خود کنیم.
شخصی که ترک می کرده همه از پزشک تا خانواده او را ترک میداده اند واین فرد به همین دلیل بی مسئولیت بیفکر بار آمده ووقتی به کنگره می آیند فکر می کند  اینجا هم بقیه بار زندگیشان را به دوش می کشند ولی کنگره اینطور نیست و می گوید خودت این بدبختی ها را برای خودت به وجود آورده ای خودت هم باید خودت را نجات دهی .این شخص اگر بخواهد درمان شود می پذیرد واگر قصد درمان نداشته باشد می رود.

درکنگره کمک اطرافیان هست ولی کم است.

مشکلات جسمی،جنسی،روحی،اقتصادی و...برای مصرف کننده پیش امده که خودش این ها را برای خود به وجود آورده واین ها را به عنوان بازپرداخت بدهی به اعتیاد باید بپذیرد.

مواد برای همسفران خیلی کارها کرده حالا هم که مواد می خواهد برود آن کارهایی که کرده وچیزهایی که داده را پس می گیرد ومدام در سفر اول و دوم مشکلاتی برایتان پیش می آید مثلا یکی از کارهایی که مواد کرده بود این بوده که مصرف کننده با مصرف مواد ،دروغ گفته و درمعامله ای سود کلانی به دست آورده وباج کلانی هم به شما داده تا اجازه دهید مصرفش را بکند ویا خیلی وقت ها به خاطر مواد خوش اخلاق می شده،همه ی این کارها را مواد برایتان کرده نه مسافر .وقتی مسافر رها شود هر اخلاقی داشت خود مسافر دارد دیگر تاثیر مواد نیست.

یک زمان هایی در سفر اول یا دوم فرد ورشکست می شود یا ماشینش را دزد می برد وفرد به نان شب هم محتاج می شود این ها مال مواد بوده حال مواد این ها را با خودش می برد.

اما در سفر دوم حتی مقدار کمی پول که مسافر برایت به دست می آورد برکت دارد و هزارن کار مفید با آن انجام می دهید ومال شما اگر مال شما باشد خدانگهدارش است وهیچکس نمی تواند به ان دست درازی کند.

این بذرهایی است که خودمان کاشته ایم و الان با گیاهان زهر آگینی مواجه هستیم بعضی می گویند بلاهایی که به من رسیده من در به وجود آمدشان هیچ نقشی نداشته ام.مثل تولد دریک خانواده ی فقیر یا معلول به دنیا آمدن.

اما مامیدانیم که این ها را خودمان یک روز ی رقم زده ایم.حال می توانیم دو کار انجام دهیم:۱-به زمین وزمان ناسزا بگوییم وبگوییم این شانس من است و باید بسوزم و بسازم.  یا:۲_خودم بیاد با تفکر و کوشش وامیدواری این مشکلات
 را به آرامی حل کنم.

برای خروج از مشکلات ورسیدن به آرامش باید چند کار انجام دهیم.:۱_نیروهای خودمان را بشناسیم.۲_نیروهای بازدارنده را بشناسیم.

باید بدانیم شیطان به زیباترین شکل ممکن وارد افکار ما می شود و خواهان این است که گوهر وجود ما را بدزدد که این کار را به وسیله ی نیروهای منفی انجام می دهد.بزرگترین نیروهای منفی در ماده نهفته است ماده هم می تواند پول ،ماشین،سکس،الکل وهرچیزی باشد.

گاهی شیطان ،گاهی نیروهای منفی،گاهی انسانهای منفی باف ما را در همه جا احاطه می کنند و به ما القائات والهامات منفی می کنند تا گوشه نشین شویم وتسلیم نا بودی محض.

نا امیدی مثل موریانه ای است که در ما رخنه می کند وجسم وجان ما را می خورد.

برای برداشتن موانع عقل سلیم حکم میکند که به آرامی عمل کنیم وپله پله نردبانی را که به مرور زمان بالا رفته ایم را پایین بیاییم.

نتایج وادی سوم:۱_مسئولیت های زندگیمان را خودمان بپذیریم.۲_سختی هایش را بپذیریم.۳_مشکلات را با تفکر و تدبیر خودمان حل کنیم.۴_از نظر مشورتی انسان های صالح استفاده کنیم اما تصمیم نهایی را خودمان بگیریم.

مادیات خوب است به شرطی که آن ها اسیر ما باشند نه ما اسیر آن ها.مسافر اگر درگیر مادیات باشد حتی وقتی از چنگ موادمخدر رها شود درگیر بقیه ی مادیات می شود.مادیات وسیله ای هستند تا ما را به اهدافمان در این دنیا برسانند نه این که خودشان هدف ما باشند.
سپس استاد در مورد سی دی صبر استقامت آرامش سخن گفتند:
برای رسیدن به هر هدفی زمان لازم خودش را نیاز دارد مثلا برای رسیدن به رهایی حداقل ۱۱ماه ،برای بچه دارشدن۹ماه و...
اینکه تا الان همه ی ترک های اعتیاد بی نتیجه بوده به خاطر این بوده که می خواستند پارامتر زمان را حذف کنند.
ماه پشت ابر نمی ماند اعتیاد یک بیماری پنهان است که هم خود شخص وهم خانواده اش ان را پنهان می کنند اما برای همه هم بر ملا می شود.
روزگار چه خوب چه بد می گذرد و هیچ چیز ماندگار نیست آقای مهندس در این سی دی می گوید من اصلا قصد ندارم در مورد گناه یا ثواب صحبت کنم ولی در زندگی یاد گرفتم که به اندازه ی هر عملی به خودت بر می گردد.
ما هر کار با دیگران بخواهیم بکنیم چه محبت چه نفرت و...ابتدا باید درون خودت باشد واز درون خودت خارج شود مثل اینکه فردی به فردی گفت گوشت را می گیرم و دور دنیا می چرخانم فرد پاسخ داد خب خودت هم باید دنبال من بیایی.
قوانین هستی را بعضیش را بلد شدیم و اجرا می کنیم ولی بعضی اوقات کاملا آن ها را نادیده می گیریم مثل صبر برای پختن غذا ولی در مورد شخصی که مصرف کننده است این قانون را رعایت نمی کنیم و می خواهیم یک شبه خوب شود.
ما همه خواستار این هستیم که پارامتر زمان حذف شود چون زمانی در بی زمانی بوده ایم.
صبر یک پله ی ترقی است و مقاومت در برابر گذشت زمان با تلاش برای رسیدن به هدف.
زمان را کوتاه کردن در بعضی چیزها خوب است مثل استفاده از هواپیما.
وقتی بخواهیم زمان را حذف کنیم مثل این است که از ساختمان پنج طبقه بدون طی کردن پله بیاییم پایین ،خب شخص مجبور است خودش را پایین بیندازد که مسلما سالم به زمین نمی رسد.ترک مواد به روش سقوط آزاد هم به همین شکل است.
صبر را با کاهلی وتنبلی اشتباه نگیرید صبر با تلاش و آگاهی همراه است.مثل کسی که خودش گندم را می کارد و آبیاری می کند و یا کسی که گندم را به صورت دیم می کارد و به امان خدا رها می کند که در این صورت معلوم نیست بار بدهد یانه .
مثلا کسی که همسفر خوبی باشد ولی به کنگره نمی آید ممکن است خوب باشد ولی نتیجه ای که همسفر ی که به کنگره می آید می گیرد خیلی بیشتر از آن فرد است.
همه ی قوانین هستی راهم می توانیم در جهت مثبت استفاده کنیم هم در جهت منفی چون حتی یک کلاهبردار هم اینقدر صبر می کند تا زهر خود را بریزد .
ما هم به قالب خودمان می توانیم رنگ وجان بدهیم هم به قالب دیگران اگر راهنما باشیم.
در کنگره رهجوهای هرشخصی شبیه خودش می شوند مثلا اگر راهنمایی صبور باشد رهجویانش صبور می شوند.
یک پارامتر دیگر استقامت است ،استقامت یعنی مقاومت در برابر ناملایمات ،سختی ها،بی مهری هاو... .
مثلا اگر همکار یا همسایه ی نادانی دارید باید استقامت به خرج دهید واین فرد آمده تا قالب تورا بسازد.
حرف اول را در دنیا هوش نمی زند ،افراد با استقامت می زنند،مسافران که در سفر اول انگار خواب هستند ولی همسفران باید استقامت کنند.بعضی از همسفران نمی توانند مقاومت کنند با اینکه مسافران خود را دوست دارند به همین دلیل طلاق می گیرند.
ما وقتی در در برابر سختی ها مقاومت کنیم فلز وجودمان آبدیده می شود ما در بعضی مسائل استقامت نداریم در بعضی داریم.در وادی نهم می گوید اگر می خواهید استقامتتان را بالا ببرید دو کار بکنید ۱_تکرار منظم آن موضوع ۲_درطول زمان باید انجام دهید.
همیشه که استقامت در برابر سختی ها نیست یک وقت هایی بایک انسان یاوه گو برخورد می کنید باید لبخند بزنید و نباید بهش ثابت کنی که چه چیز درست است.
رهجوها اکثرا حال خراب هستند راهنما باید صبر واستقامت داشته باشد واگر این فرد خوب شد هنر کرده نه آن رهجوی بله چشم گو.
با کوچکترین چیز از کوره در نروید سعی کنید قابل انعطاف ونرم باشید وخشک ومتعصب نباشید.
افراد کنگره ای باید بهترین عکس العمل وآرامش را در مشکلات داشته باشند.
امکان ندارد صبر واستقامت بکنید و به آرامش نرسید وهمین طور بالعکس.
حق گرفتنی است نه دادنی اما یک دیپلماسی ویک شعوری برای گرفتنش باید داشته باشید.

در جهان فیزیکی هیچ چیز مجانی نیست حتی در کنگره هم روز اول ممکن است تحویلت بگیرند ولی در روزهای بعذ باید برای عشق ارامش وآموزشت وهمه چیزت تلاش کنی.
بعضی قالب ها ممکن است ظاهر موجهی داشته باشد مثل درختی که ظاهر موجهی دارد ولی از درون موریانه آن را خورده است وپیدا نیست.
مانباید گدایی عشق کنیم ،عشقی که از درون خود شخص بیرون بیاید ارزشمند است.
حدیثی می گوید آدم خوش اخلاق رزق و روزیش زیاد است.
آدم خوش اخلاب یکی از صفاتش صبور بودن است ومردم چه از لحاظ معنوی چه مالی به او لطف بیشتری دارند.

جلسه با دعای یکی از اعضا به پایان رسید.
نویسنده :همسفر مهسا
ویراستار :همسفر نرگس
دستور جلسه ی هفته ی آینده:سی دی بند محکمتر کار می شود و امتحان از وادی دوم و سوم و سی دی صبر استقامت آرامش.
نوع مطلب : گزارش لژیون، 
برچسب ها : کنگره۶۰، درمان اعتیاد، صبر استقامت آرامش،
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic