درباره وبلاگ

سلام به دوستان محبت.این وبلاگ به منظور كمك به همسفران مسافرانى تهیه وتنظیم گردیده كه فكر مى كنند اعتیاد درمان ندارد وباید تا اخر عمر بار سنگین ان را به دوش بكشند.اعتیاد اخر خط زندگى نیست اما كنگره ٦٠اخر خط اعتیاد براى كسانى است كه مى خواهند درمان شوندو تنها مكانیست كه مى توان از ان رهایى پیدا كرد.امیدوارم این وبلاگ در گسترش كنگره٦٠ نقشى هرچند كوچك داشته باشد.متشكرم.
مدیر وبلاگ : همسفرنرگس ریشی ها
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
گلستان معرفت
وبلاگ همسفر نرگس-كنگره٦٠
سه شنبه 11 اسفند 1394 :: نویسنده : همسفر مهسا        
 به نام خدا

این جلسه جلسه ی هشتم ازدور دوم لژیون به استادی خانم  نرگس ودبیری خانم مریم با موضوع سی دی بند محکمتر درتاریخ ۹۴/۱۲/۹ رأس ساعت۱۶:۳۰ آغاز به کار نمود.
استاد ابتدا از وادی دوم وسوم وسی دی صبر استقامت آرامش امتحان گرفتند.
سپس اعضا درمورد رهاییشان صحبت کردند:

همسفر لیلا:حس خوبی که نسبت به دیدن رهبر داشتم را هنگام دیدن آقای مهندس دوباره تجربه کردم و آرامش زیادی داشتم و زمانی که آقای مهندس داشتند صحبت می کردند احساس کردم صدای ایشان را از سی دی می شنیدم.

همسفر دلبر:ما باید از راهنمای خودمان وبقیه ی راهنمایان کمال تشکر را به خاطر زحمات زیادی که می کشند داشته باشیم.حس و حالی که هنگام دیدن آقای مهندس داشتم مثل دیدن یک پیامبر بود.

سپس همسفران نجمه،محبوبه ،نرگس ،زهره ،مشارکت کردند که خلاصه سخنان آنان چنین بود:
نماز خواندن ومسجد رفتن همه وسیله است وهدف نیستند.تجمل گرایی کار درستی نیست و با تجمل گرایی نمی شود به آبرو رسید .

خیلی از مشکلات برای ساختن ما آمده است محبت به خدا زمانی صادق است که همه را دوست داشته باشیم.

سخنان استاد:

این سی دی خیلی به عید ربط دارد.چون بندهای نامرئی رابه دست و پای خودمان زدیم.وقتی این بندها را پاره کنیم متوجه می شویم چه قدر حالمان خوب می شود اما پاره کردن این بند ها به دانایی بالایی احتیاج دارد و خدا هم باید کمکمان کند.خیلی از بند هایمان با رنگ ولعاب دینی، اجتماعی فرهنگی  و...است مثل آداب و رسوم غلط وچشم وهم چشمی های غلط که باعث می شود آدم از اصل زندگی عقب بیفتد وپریشان حالی به ما دست می دهد.

یکی از بندهایی که انسان ها دارند وسیله را با هدف اشتباه گرفتن است. وسیله همین نعمت هایی است که خدا در اختیار مان قرار داده تا از آن استفاده کنیم برای رسیدن به هدف .که هدف همان خواسته ی درونی است که ما می خواستیم به آن برسیم وبه همین دلیل به دنیا آمده ایم.

وقتی فکر کنیم که وسیله ها هدفمان است وقتی به آن برسی دیگه همه چیز برایت تمام شده.

مثلا شخصی که به مسجد یا کلیسا می رود یا اعمال عبادی انجام میدهد  این چیزها هدفش است ولی فرامین خدا را انجام نمی دهد.اگر به فردی که به مکه می رود بگوییم هدفت از این کار چیست واین وسیله است وهدف نیست انگار که داری بهش توهین میکنی وبه تو می گوید تو کافری.یا بعضی ها در جمع افتخار می کنند ومی گویند مثلا من پنج بار به مکه رفته یا چندین بار به کربلا و...وقصد دارم همه ی پول هایم را جمع کنم وبه زیارت بروم و در حالی که فامیل های نزدیکش در فقر هستند ومی گوید فقر آن ها به من ربطی ندارد وتصور می کنند این زیارت ها برایشان یک امتیاز است و دردنیای آخرت گناهانشان به خاطر زیارت هایی که رفته اند بخشیده می شودواین ها کسانی هستند که طبق قرآن کریم درآخرت نادم وپشیمان می شوندچون هدف را با وسیله اشتباه گرفته بودند.

این مکه رفتنها باید باعث پالایش ما بشود وبه یک دانش وآگاهی برسیم.

ما باید با این وسیله ها به مدینه ی فاضله برسیم ولی خودمان تبدیلش می کنیم به بند واین بند ها مثل حجابی می شود که جلوی دیدن حقایق را  برای مامی گیردوتبدیل به ضدش میشود.

راهنما بودن یا کنگره خیلی هم خوب هستند ولی می تواند تبدیل به بند شودوتبدیل به ضد خودش برای ما بشود مثلا خانه تکانی بسیار خوب است ونماد مقابله با ناامیدی است ولی به چه قیمتی آیا باید طوری خانه تکانی کنیم که به ریه یا بدنمان صدمه بزنیم؟وباید با مشارکت خانواده به یک زندگی تمیز برسیم و وسواس به خرج ندهیم وگرنه بعد از عید باید تاوانش را با دکتر رفتن پس بدهید.

حتی سید بودن هم ممکن است تبدیل به بند شودیعنی دیدگاهی داشته باشد که اگر کار بدی هم کردم جدم در آن دنیا شفاعت مرا می کند . بلکه باید بدانند این موضوع فقط مسئولیتشان را بیشتر می کند چون باید الگوی مردم باشند واگر کارهای ضدارزش بکند ممکن است کسی بگوید اوکه سید است این چنین رفتار می کند پس من ترجیح میدهم مسلمان نباشم.

همه چیز در هستی همانقدر که قدرت سازندگی دارد قدرت تخریب هم دارد .حتی کنگره هم می تواند تبدیل به طنابی شود که شخص خودش را از چاه بیرون بکشد یا طنابی شود که خودش را دار بزند.

بند هایی هست که اصلا ارزش ندارد مثل مادیات که شخص صورتش را با سیلی سرخ نگه می دارد که مردم از او تعریف وتمجید کنند از دیگران کم نیاورد مثل بچه ای که در کودکی عروسک بازی می کند ووقتی بزرگ شود مدل عروسک هایش فرق کرده به قول آقای مهندس آبرویی که با این چیزها بخواهد حفظ شود باید به آن شک کرد.

در پذیرایی کردن هم نیاید زیاده روی کرد وسفره های آن چنانی پهن کرد وبه قول معروف خانه هرچه هست ،مهمان هم هرکه هست.بین مهمان ها هم نباید فرق گذاشت ،یک آدم حسابی برای دل باز می آید نه سفره ی باز و انتظار آن چنانی ندارد ولی اگر آدم نادانی باشد حتی اگر بهترین چیزها راهم برایش فراهم کنی قطعا بدگویی خواهد کرد.پس حواستان باشد با چه کسانی رفت وآمد می کنید آدم با کسی باید معاشرت کند که با او هم فکر وهم حس باشد وچیزی از او بیاموزد .

با آدم تجمل گرا نیز رفت وآمد نکنید مثلا من خودم با چنین فردی در سفر اول معاشرت داشتم ومدام پز وسایلش را میداد وسفره ی آن چنانی برایمان پهن می کرد ما هم مجبور بودیم خود را به سختی انداز یم تا همان چیزها را برایش فراهم کنیم ولی نمی شد ومدام فخر می فروخت تا اینکه با او قطع رابطه کردیم.
خیلی از دوستان بی فایده از ۱۰۰تا ۹۸ تا ضرردارند دو تا نفع دارند پس این بند را قطع کنید ولی اگر دیدید نفعش بیشتر از ضررش است وکاری با راه پیشرفت  تو ندارد اشکالی ندارد نگهش داری.
ما نباید ائمه را نیز هدف قرار .بعضی از مردم در عزاداری و نذری دادن افراط می کنندچون فکر میکنند خدا از ضد ارزش هایشان به وسیله ی آن ائمه چشم پوشی کند.حتی اگر ائمه بخواهند شفاعت کسی راکنند شفاعت کسی را می کنند که مثلا ۹۹تا خوبی داشته باشند ویک بدی  مثل با تک ماده قبول شدن است .
خدا کسی را که بخواهد درتاریکی رود به تاریکی هدایتش می کند ووقتی فرد بخواهد،از تاریکی به نور هدایتش می کند.پس فکر نکنید اگردائم به خدا بگویید مرا ببخش شما را می بخشد واز تایکی سریع بیرون می آورد بلکه باید یک مراحلی را طی کنید تا خدا شما را ببخشد و اصلا موضوع بخشیدن گناه نیست قرار است این فرد آدم شود وبه یک آگاهی وشعور برسد.اگرفردی هرروز بگوید خدایا منو ببخش ولی به کارهای ضدارزشش ادامه دهدمثل راهنمایی است که تمام هدفش رها کردن مسافر است ولی مسافر دائم بگوید راهنما مرا ببخش ،به من سقوط آزاد نده،پله کم نکنم،سی دی ننویسم و...وراهنماهم بگوید باشه آیا واقعا به رهایی می رسد ؟خیر .اگرراهنما به رهجو سخت می گیرد قصد اذیت کردن رهجورا  ندارد با او دشمن نیست بلکه می گوید برای رهایی یافتن باید این کارها را انجام دهی وسختی هایی را هم بکشی چون خودش هم به همین طریق رها شده .حتی حضرت آدم و حوا هم زمانی که میوه ی ممنوعه را دربهشت خوردند ،از خدا طلب بخشش کردند خدا هم آن ها را بخشید ولی فرمود  دیگر جایتان در بهشت نیست بروید به زمین وعملا ثابت کنی تا به بهشت دوباره وارد شوید.
خیلی از خواسته هایی که از خدا داریم بند است به همین دلیل می گویند ببین چه خواسته هایی داری.
یکی از قوانین هستی تعادل است مثلا اگر در مسائل مالی افراط کنیم دچار مشکل می شویم ومدام از خدا می خواهیم مشکلمان را حل کند و اگر خسیس بازی در بیاوریم باز هم دچار مشکل می شویم.
در روابطمان با دیگران باید تعادل را حفظ کنیم گاهی ما ظرفیت شخص را در نظر نمی گیریم و راز دلمان را می گوییم واز این اشتباهات.
باید تفکر داشته باشیم وببینیم چه چیزهایی را برای خودمان بند کرده ایم.
یکی از بندها عقد وعروسی گرفتن مجلل است یا خرید آنچنانی ومهریه ی سنگین و...خیلی ها هیچ کدام از این چیزها را نداشتند وخیلی ها حسرت زندگیش را می خورند وخدا به این زندگی عزت داده است.
اگر در سفر اول هستی خریدهای بیهوده ی عید را کنسل کن چون هدفت ،هدف بزرگتری است.
استاد به آقای مهندس می گویند این بند ها را پاره کن بعد بندی به شما زده می شود که از جنس محبت و آموختن است وپاره کردن این بند هم کار هیچ کس نیست .اینکه می گویند بند عشقی است که میان تو و قدرت مطلق برقرار می شود،این همان بند است.
پس مدام به این فکر نکنید مردم پشت سرتان چه می گویند اگر این کار را نکنم این را نگویم .
اگر ما عاشق خدا باشیم به تمام مخلوقاتش عشق می ورزیم چه خوب چه بد.اگر کسی به ما رنج وعذاب داده باید اورا دوست داشته باشیم ونباید در فکر انتقام باشیم چون خودمان را اذیت می کنیم .مطمئن باشید این فرد بهترین گزینه بوده کش خدا در کنار من قرار داده تا من ساخته شوم شاید آن فرد نیتش خیر نباشد امامن به خاطر این هم باید خدا را شکر کنم.

فکر نکنید یک فرد بد کنارتان بود خودتان هم بد بوده اید .شاید شما آدم خوبی باشید واین فرد برای پیشرفتتان فرستاده شده.
کسی که مردم آزاری کند، تجسس کندو...میوه ی دلش زهرآگین است وخودش همیشه حالش خراب است خدا راخوشحال کن خدا هم وقتی خوشحال می شود که من آدم باشم .آنکه به زیارت گل می رود خودش را  می بیند وآنکه به زیارت دل رود خدا را می بیند اگرشما به دیدن شخصی می روید که ببینید دکوراسیونش چگونه است و...خودتان را  می بینید پوچ بودن وبی ارزش بودن این نوع دیدن را می بینید ولی اگر برای احوال پرسی اش می رویدخدا را در وجودتان حس می کنید.
شن های روان اگر در کویر باشند همیشه سرگردانند اگر به آب نزدیک باشند به اقیانوس می رسند.مسافران همیشه سرگردان بودندخمار بودند یا نشعه .تا کی این بازی سر گردانی ادامه داشت ،خدا می داند وقتی حماقتش کم شود ودانایی اش زیاد شود خدا اورا از سرگردانی نجات خواهد داد.
اگرا در صراط مستقیم قرار گرفتی به تلاشت ادامه بده وناامید نشو خیلی ها تازه به کنگره آمده اند ومی گویند چرا  اینقدر بلا سرم می آید من که در صراط مستقیم قرار گرفتم  درست است که خدا پاداش می دهد ولیدر طول زمان وانتظار نداشته باشیم سریع خواسته های ما برآورده شود باید خودت را به خدا ثابت کنی  چون صراط مستقیم پرازموانع است نگویی خدا مرا دوست ندارد وبه من توجه نمی کندو راه مستقیم را رها کنی به خدا توکل کن وبه تلاشت ادامه بده.ولی بلاخره سخت است وصبرت کم می شود در این حالت برای مسائلت تفکر کن تا تفکرت باز شود وآن مسئله را بپذیری و در مقابلش صبر کنی مثلا اگر مسافر  گریز زد باید صبر کنی وبپذیری وهمه چیز را به هم نریزی.
جسم و روان باید باهم به تعادل برسد اگر روان عیب داشته باشد ولی جسم با شربتot درست شده باشد خودش را نشان می دهد با کابوس هایی که می بیند وپرخاشگری هایشنشان می دهدبرای همین برخی از راهنمایان چنین مسافرانی را برای رهایی به تهران نمی برند چون روانشان به تعادل نرسیده.
عید وقتی عید است که دلت آرام باشد ،خوش باشید،سالم باشید.سال های قبل که مدام می خواستیم فلان چیز را بخریم و...عید نبود وحس هایمان بسته بود وزنده شدن طبیعت را نمی دیدیم .مسافرمان هم ،تا زمانی که سفر اولی هستند  از عید وزنده شدن طبیعت چیزی نمی فهمند وحس هایش بسته است وقتی می فهمند که به سفر دوم رسیده باشند . 
دستور جلسه ی هفته ی آینده:سی دی عقل وایمان
نویسنده همسفر مهسا
ویراستار :همسفر نرگس
نوع مطلب : گزارش لژیون، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic