درباره وبلاگ

سلام به دوستان محبت.این وبلاگ به منظور كمك به همسفران مسافرانى تهیه وتنظیم گردیده كه فكر مى كنند اعتیاد درمان ندارد وباید تا اخر عمر بار سنگین ان را به دوش بكشند.اعتیاد اخر خط زندگى نیست اما كنگره ٦٠اخر خط اعتیاد براى كسانى است كه مى خواهند درمان شوندو تنها مكانیست كه مى توان از ان رهایى پیدا كرد.امیدوارم این وبلاگ در گسترش كنگره٦٠ نقشى هرچند كوچك داشته باشد.متشكرم.
مدیر وبلاگ : همسفرنرگس ریشی ها
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
گلستان معرفت
وبلاگ همسفر نرگس-كنگره٦٠
سه شنبه 21 اردیبهشت 1395 :: نویسنده : همسفرنرگس ریشی ها       

به نام قدرت مطلق الله 

این جلسه ،اولین جلسه ی لژیون ، در شعبه ی جدید خمینی شهر، با دستور جلسه ی صورت مسئله ی اعتیاد ودرمان آن ،با استادی خانم نرگس،مورخ ۹۵/۲/۱۹ رأس ساعت ۱۷:۳۰ آغاز به کار کرد .

ما برای این که بتوانیم مصرف کننده را درمان کنیم ،باید همه چیز را از دیدگاه او ببینیم وبه سؤالات او پاسخ دهیم .از دید او مواد یعنی همه ی زندگی .اگر از او بپرسیم اگر مواد نباشد چه اتفاقی برایت می افتد ؟ می گوید زندگی به آخر می رسد ومن می میرم .واقعاً راست می گوید .اگر به او بگوییم اگر مواد مصرف کنی کارت را از دست می دهی،می گوید خوب از دست بدهم .اگر به او بگوییم زن ،بچه ،زندگی وهمه چیزت نابود می شود ،می گوید خوب بشود .پس این را می رساند که همه چیز در گرو مواد است وهیچ چیز به اندازه ی مواد برایش اهمیت ندارد.

==============================

درادامه مطلب بخوانید

درابتدا استاد چنین گفت:

پایان هر نقطه سر آغاز خط دیگریست .کار ما در شعبه ی امین گلی پایان یافت واین جا با بسم الله الرحمن الرحیم کار خود را آغاز می کنیم .

ما برای این که بتوانیم مصرف کننده را درمان کنیم ،باید همه چیز را از دیدگاه او ببینیم وبه سؤالات او پاسخ دهیم .از دید او مواد یعنی همه ی زندگی .اگر از او بپرسیم اگر مواد نباشد چه اتفاقی برایت می افتد ؟ می گوید زندگی به آخر می رسد ومن می میرم .واقعاً راست می گوید .اگر به او بگوییم اگر مواد مصرف کنی کارت را از دست می دهی،می گوید خوب از دست بدهم .اگر به او بگوییم زن ،بچه ،زندگی وهمه چیزت نابود می شود ،می گوید خوب بشود .پس این را می رساند که همه چیز در گرو مواد است وهیچ چیز به اندازه ی مواد برایش اهمیت ندارد .آدم مصرف کننده ،موقع خماری هیچ چیز برایش مفهومی ندارد ودنیا برایش تیره وتار است .اگر او را در بهشت ،با حالت خماری بگذارند ؛ اصلاً متوجه نمی شود ونمی تواند از نعمت های بهشت لذت ببرد .

برای یک مصرف کننده هیچ چیز نمی تواند جای مواد را برای او بگیرد حتیٰ خدا وتنها چیزی که می تواند جای مواد را برای او بگیرد مواد شبه افیونی جسم اویا مخدرهای طبیعی بدن اوست .هر کس که ۲۰۰تا۳۰۰ بار مودا مصرف کند حالا یا پی درپی ، یا در طول مدت چند سال به صورت تفریحی، اعتیاد پیدا می کند .در کنگره با داروی اوپیوم تینچر که بهترین دارو هست در مدت ۱۱ ماه به روش پله ای ،تدریجی مواد او را کم می کنند تا مخدر های بدن خودش، دوباره مجبور به تولید شود . این کارفقط در کنگره ۶۰وتوسط راهنما انجام می شود وحتیٰ اگر خود شخص هم بلد باشد مواد خود را کم کند نمی تواند این کار را انجام دهد . مانند وقتی که پیش دکتر تغذیه می رویم واو باید برنامه ی غذایی برای ما بدهد وگر نه خودمان هزار بار می خواستیم رژیم بگیریم وموفق نشدیم .

خیلی مهم است که مسافر جلسات را بیاید وغیبت نداشته باشد .چون همان یک جلسه ممکن است از خیلی از آموزش ها بماند وخطر برگشت او به مواد زیاد است .

راهنما چه طور مواد را از مسافر می گیرد؟

راهنما به او می گوید خیال نکن در دنیا فقط مواد لذت دارد ،لذت های بیشماری هست که تو می توانی بچشی اما شرط دارد.مصرف کننده همه چیز را از دریچه ی خماری ونشئگی می بیند وباور نمی کند اما با این حال به حرف راهنما گوش می کند ومی خواهد امتحان کند .راهنما به او می گوید اگر می خواهی لذت های دیگر را بچشی مجبوری یک مقدار از موادت را ببخشی .

اولین پله را مسافر با ترس ولرز کم می کند ،اما وقتی این کار را می کند می بیند که راهنما به او راست می گوید وچیزهایی که به او قول داده بود اتفاق می افتد .بنابراین اعتماد می کند وبرای کم کردن پله های بعدی لحظه شماری می کند واین گونه حاضر می شود از موادش جدا شود.

یک مسافر دقیقاً نمی داند چرا بدی ،بد است وچرا نباید طرف ضد ارزش ها از جمله مصرف مواد رفت وچرا این چیز ها برایش دردسر درست می کند،اما عملاً در زندگی این ها را چشیده ومعنی ومفهوم بهشت وجهنم را می فهمد و وقتی از تاریکی اعتیاد بیرون می آید ،می داند که دیگرنباید سراغ آن برود واحتیاجی هم به آن ندارد که سراغ آن برود .

سفر کردن در کنگره ودرمان شدن شرط دارد .یک مسافر۱۰ماه هست که می آید با راهنما لجبازی می کند ،سی دی گوش نمی کند ،لای کتاب هارا باز نکرده ومی گوید چرا حالم بد است وخوب نمی شوم ؟ یک مسافری هم هست که تازه آمده وفهمیده که کجا آمده وبرای آموزش ها ارزش قائل است وبه حرف راهنمایش گوش می کند ،پس سفر خوبی دارد ودرمان می شود .همه چیز بعد از پیدا کردن راه بستگی به خودشان دارد .

دروغ ،پنهان کاری ،انکار وتوجیه از ویژگی های یک فرد مصرف کننده است .او مجبور می شود دروغ بگوید ،چون اگر راستش را بگوید دیگران پذیرش واقعیت را ندارند واین طوری زندگی اش پیش نمی رود .

آخرین کسانی که اعتیاد را می پذیرند همسر مصرف کننده وخود اوست .سال ها با بی توجهی به این مسئله زندگی می کنند وتا مرز نابودی که پیش می روند ،می پذیرند وبعد به دنبال مقصر می گردند .یکی مقصر را خدا می داند ،یکی پدر ومادر ،یکی زن پر مدعا ،یکی دوستان ناباب ویکی کم کاری پلیس در مقابل قاچاقچیان .بالاخره یکی باید باشد تا ما خودمان را از بلایی که به سر خودمان آوردیم رها کنیم وتقصیر ها را گردن او بیندازیم .

ما در کنگره می گوییم مقصر پیدا کردن دردی از ما دوا نمی کند تازه مشکلات ما رابیشتر هم می کند .خود شخص مصرف کننده به علت ناآگاهی وجهل خودش سراغ مواد رفته وکسی به زور او را مصرف کننده نکرده است . حالا باید به این فکر کنیم که مشکل را چگونه حل کنیم ؟البته نا گفته نماند که خود شخص هم که نمی خواست مصرف کننده شود ونمی دانست که اسیر آن می شود .در واقع می خواسته مشکلات جسمی اش را حل کند وبه خاطر لذت جویی دنبال مواد نرفته است. مشکلات جسمی او به خاطر ناقص کارکردن سیستم ایکس او بوده واگر کسی سیستم بیوشیمی بدن او خوب کار کند ،احتیاجی به مواد ،قرص یاالکل پیدا نمی کند وجذب آن ها نمی شود .

سپس اعضای لژیون مشارکت کردند وجلسه با دعای استاد در مورد موفقیت شعبه ی جدید به  پایان رسید .

نویسنده :همسفر نرگس

دستور جلسه ی هفته ی آینده :سی دی تله

 

 

نوع مطلب : گزارش لژیون، 
برچسب ها : کنگره ۶۰، درمان اعتیاد، صورت مسئله اعتیاد،
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic