درباره وبلاگ

سلام به دوستان محبت.این وبلاگ به منظور كمك به همسفران مسافرانى تهیه وتنظیم گردیده كه فكر مى كنند اعتیاد درمان ندارد وباید تا اخر عمر بار سنگین ان را به دوش بكشند.اعتیاد اخر خط زندگى نیست اما كنگره ٦٠اخر خط اعتیاد براى كسانى است كه مى خواهند درمان شوندو تنها مكانیست كه مى توان از ان رهایى پیدا كرد.امیدوارم این وبلاگ در گسترش كنگره٦٠ نقشى هرچند كوچك داشته باشد.متشكرم.
مدیر وبلاگ : همسفرنرگس ریشی ها
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
گلستان معرفت
وبلاگ همسفر نرگس-كنگره٦٠
پنجشنبه 13 خرداد 1395 :: نویسنده : همسفرنرگس ریشی ها       

به نام قدرت مطلق الله 

روز دوشنبه مورخ ۹۵/۳/۱۰ جلسه ی چهارم از دور اول لژیون با استادی خانم نرگس ودبیری خانم میترا ،با دستور جلسه ی وادی ششم ،رأس ساعت ۱۷:۳۰ آغاز به کار کرد .

 وقتی نفس ما وارد مرحله ی انسانی شد ، خداوند موجودی به نام روح را به ما هدیه داد .روح را به وجود انسان اضافه کرد ،تا انسان با وجود روح بتواند متکامل شود . روح یک شخصیت مستقل است وذره ای از ذات پاک خدا ومجموعه ی صفات خداوند است .

عقل ،نفس ، روح وحس از لحاظ مکانی ،همه درون ما قرار گرفته اند وبه اندازه ی یک مو فاصله دارند ،اما کار وخاصیت آن ها کاملاً از هم جداگانه است .برای همین ما نمی توانیم آن ها را از هم تشخیص دهیم وهمه را می گوییم روح وروان ...

========================

در ادامه ی مطلب بخوانید...


در ابتدا استاد به اعضای لژیون فرصت مشارکت دادند که این چنین بود :

خانم دلبر: مغز جایگاه عقل نیست ،بلکه مترجم ووسیله ای هست تا ما از عقل خود استفاده کنیم .فرمانروای کشور وجودی ما که عاقل است ،عقل است .یکی از صفات خداوند ، عاقل بودنش است . صفات خدا در وجود ما وجود دارد .عقل نشانی از قدرت مافوق دارد ودرون ما نهفته شده است .عقل نشان دهنده ی این است که خدا وجود دارد .اگر درون ما ،تحت سلطه ی عقل باشد ،مشکلی پیش نمی آید . وقتی مشکل پیش می آید که انسان از عقل خود استفاده نکند وبین عقل ونفسش درگیر شود . یک موضوعی پیش می آید ،عقل یک چیزی می گوید ونفس چیز دیگر . نفس آن قدر قدرتمند وزیرک است که عقل را شکست می دهد ونمی گذارد ما حرف عقل را گوش دهیم . گاهی نفس فرماندهی را از عقل می گیرد وتصمیم می گیرد که به خواسته های نا معقولش برسد وعقل به کنار می رود وشخص این قدر به تخریب می رسد که شاید دیگر برنگردد وزندگی مثل حیوانات دارد ،ولی اگر نفس سرزنش کننده اش به قدرت برسد ،کار ضد ارزشی می کند ،اما احساس گناه وپشیمانی می کند .امکان دارد گاهی کار درست انجام دهد وگاهی کار خطا وزمانی که به نفس مطمئنه می رسد ،به فرمان عقل نزدیک می شود .

خانم مریم : وقتی ما به فرمان عقل نزدیک شویم ،حتیٰ در کوچک ترین تصمیم زندگی ،فرمان اورا اجرا می کنیم ونمی گوییم حالش را ندارم ،خسته ام وحالا بعداً و...

باید به جایی برسیم که بگوییم شو،بشود . جنگ درون ما بین عقل ونفس اماره است .وقتی بخواهیم کاری بکنیم ،دو صدا درون خود می شنویم که به ما فرمان می دهد .یگی صدای نفس اماره است که مارا ناامید می کند ودیگری صدای عقل است که ما را به زندگی امیدوار می کند . کسی که در مرحله ی نفس اماره است در خوشی وراحتی ست .نفس لوامه درون ما ،زود خسته می شود وحوصله ی ادامه دادن ندارد .

خانم میترا : وقتی حرف عقل پیش می آید ،به مغز فکر می کنیم .فکر می کنیم که جایگاه عقل در آن است ،ولی جایگاهی برای عقل نیست وجنس آن هم مشخص نیست ؛چون جزء صور پنهان است .مغز بعد از مرگ از بین می رود ،ولی عقل بامرگ از بین نمی رود . ما در جهان پس از مرگ عقل داریم واعتقاد داریم که مردگان زنده اند ،برای همین به ائمه وبزرگان متوسل می شویم ویا بادیوان حافظ فال می گیریم در حالی که آن ها سال هاست که مرده اند واجساد آن ها پوسیده است ،پس عقل یک چیزی فرای تصورات ماست .

خانم نجمه (م) : زمانی که تصمیم می گیریم دیگر نا امید نشویم، نمی شود ونفس اماره نمی گذارد .من همیشه نا امید بودم وصدای نفس اماره ام را گوش می کردم ،اما از وقتی به کنگره آمدم ،فهمیدم با صبر وتلاش واستقامت می شود به آن هدف والا رسید .

سخنان استاد :

حکم عقل را درقالب فرمانده ،کاملاً اجرا نماییم .اول باید عقل را بشناسیم تا بتوانیم فرمان او را اجرا کنیم .عقل چیزی است که برای تکامل خودش مانند ماشین تابع خود است.

خودش برنامه ریزی می کند وکارهایی که لازم است را انجام می دهد .ما وقتی سوار ماشین می شویم فقط استارت می زنیم وماشین را در دنده می گذاریم ومیرویم .لازم نیست که به آن دستور بدهیم که چه کند . موتور ماشین خودش کارهایی که برای حرکت لازم است را انجام می دهد . عقل هم همین طور است فقط لازم است ما به آن رجوع کنیم تا او ما را راهنمایی کند .اما روح به تنهایی در وجود انسان نمی تواند کاری بکند وبه اراده ی عقل رهبری می شود روح وعقل لازم وملزوم یکدیگرند ؛چون اگر روح درون ما نبود عقل ما این قدر پیشرفت نمی کرد ومثل حیوانات که روح ندارند ،می شدیم وعقلمان فقط در حد زندگی روزمره مان که بگذرد کار می کرد ،اما ببینید چقدر انسان از وقتی خلق شده در همه ی زمینه ها پیشرفت داشته است ومی تواند خوب وبد را از هم تشخیص دهد وکارهای انسانی انجام دهد .پس روح، باعث وسعت عقل ،تکامل وکارایی او می شود .

وقتی نفس ما وارد مرحله ی انسانی شد ،خداوند موجودی به نام روح را به ما هدیه داد .روح را به وجود انسان اضافه کرد ،تا انسان با وجود روح بتواند متکامل شود . روح یک شخصیت مستقل است وذره ای از ذات پاک خدا ومجموعه ی صفات خداوند است .

عقل ،نفس ، روح وحس از لحاظ مکانی همه درون ما قرار گرفته اند وبه اندازه ی یک مو فاصله دارند ،اما کار وخاصیت آن ها کاملاً از هم جداگانه است .برای همین ما نمی توانیم آن ها را از هم تشخیص دهیم وهمه را می گوییم روح وروان .

خصوصیات عقل چیست؟

آغاز وپایان مشخصی ندارد ، با مرگ از بین نمی رود ، فنا ناپذیر است ، از موادی تشکیل شده که ما نمی دانیم ولی از گوشت وپوست واستخوان نیست ، فر ایزدی دارد.

قدمت عقل را نمیتوان مشخص کرد ومعلوم هم نیست که ما کی به فرمان عقل برسیم وپایان مشخصی هم ندارد .ما زمانی که با خدا روز الست پیمان بستیم ،معلوم می شود که قبل از آن هم عقل داشتیم که پیمان بستیم .

عقل کل همان خداوند است که مانند خورشید به تمام هستی ونیستی میتابد وما وهمه ی موجودات مثل خانه هایی هستیم که یک روزنه دارد ونور می تواند از آن وارد شود .

پس این نشان می دهد که ما وموجودات از خود نوری نداریم وتاریکیم واین نور را باید از خدا بگیریم .این روزنه به صورت خود کار باز وبسته می شود .اگر ما کارهای عقلانی وعمل سالم انجام دهیم این روزنه باز می شود وما می توانیم عقل بیشتری دریافت کنیم وبرعکس .

اگر فرمان این فرمانروای بزرگ را اجرا کنیم چه می شود وبه کجا می رسیم ؟

ما به راه مستقیم ،هدف والای انسانی ،به صلح وآرامش وبه جایگاه تعیین شده هدایت می شویم وبه جایی می رسیم که بگوییم شو،بشود .یعنی هر چه فرمان بدهیم همان شود .

برای شو ،شود حتماً لازم نیست ما از فرمان عقلمان استفاده کنیم .کافی است خواسته قوی داشته باشیم ،اما این را بدانیم که ممکن است خواسته ای را شو،شود کنیم که به ضرر ما باشدوممکن است خواسته ی نا معقولی باشد . اما یک شو،شود عقلی هم داریم که عقل فرمان آن را صادر می کند چون خواسته ی معقولی است ،ولی شو ،شود عقلی زمان می برد ومرحله به مرحله باید طی شود .پس ما زود نمی توانیم شو ،شود عقلی بکنیم .

مثلاً رهایی مسافرمان را می خواهیم ،اما فردا که نمی توانیم شو،شود کنیم بلکه دست کم ۱۱ماه زمان لازم داریم .شو ،شود همان کن فیکون خداوند است وما هم می توانیم در حد خودمان شو،شود کنیم .

نفس اماره همیشه در جدال با عقل است واین قدر شلوغ بازی می کند که نمی گذارد ما صدای عقل را بشنویم وفرمان او را اجرا کنیم .برای همین می گوییم وقتی می خواهید کاری بکنید اول ،چند ثانیه سکوت کنید ودر آرامش تفکر کنیم تا عقل ما را راهنمایی کند .

وقتی نفس اماره فرماندهی کشور وجودی را به عهده بگیرد ،عقل به حاشیه می رود .شخص فقط خواسته های نا معقولش را عملی واجرا می کند .سرمست است ومتوجه تخریب هانمی شود اگر هم متوجه شود آن قدر خودش را در بدبختی وبیماری می بیند که ناامید وبدون اعتماد به نفس می شود ودست از تلاش برمی دارد وتا نابودی کامل ادامه می دهد .در زمان نفس لوامه عقل قدرت دارد ،اما باشرط وشروط ونه به صورت مطلق وکامل .درزمان مرحله ی نفس لوامه همیشه انسان کار ارزشی انجام نمی دهد ،گاهی هم کارهای نامعقول از او سر میزند ؛اما یک خوبی دارد که متوجه می شود وپشیمان وبه دنبال صراط مستقیم برمی گردد .

در این مرحله تک تک ذرات وجود انسان در حال آموزش وتزکیه وپالایش خود هستند تا از ضد ارزش ها دوری کنند .روزی که نفس مطمئنه به قدرت برسد ،آن روز ،روز فرمانروایی مطلق عقل خواهد بود وما به فرمان عقل می رسیم .روزی است که درون خود ،موقع انجام کارهایمان ،فقط یک صدا می شنویم که این صدا ،صدای عقل ونفس مطمئنه است که جفت شده است .

تنها یک راه چاره است که اوضاع واحوال کشور وجودی خود را سامان ببخشیم وآن این است که فرمان های عقل را به اجرا درآوریم.تا زمانی که فرمانبردارعقل نشویم ، نمی توانیم فرمانده ای لایق برای کشور وجودی خود شویم .

دستور جلسه ی هفته ی آینده : سی دی رمضان

نویسنده: همسفر نرگس

نوع مطلب : گزارش لژیون، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات