درباره وبلاگ

سلام به دوستان محبت.این وبلاگ به منظور كمك به همسفران مسافرانى تهیه وتنظیم گردیده كه فكر مى كنند اعتیاد درمان ندارد وباید تا اخر عمر بار سنگین ان را به دوش بكشند.اعتیاد اخر خط زندگى نیست اما كنگره ٦٠اخر خط اعتیاد براى كسانى است كه مى خواهند درمان شوندو تنها مكانیست كه مى توان از ان رهایى پیدا كرد.امیدوارم این وبلاگ در گسترش كنگره٦٠ نقشى هرچند كوچك داشته باشد.متشكرم.
مدیر وبلاگ : همسفرنرگس ریشی ها
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
گلستان معرفت
وبلاگ همسفر نرگس-كنگره٦٠
پنجشنبه 20 خرداد 1395 :: نویسنده : همسفرنرگس ریشی ها       
به نام خالق یکتا
روز دوشنبه ،مورخ ۹۵/۳/۱۷ پنجمین جلسه ی لژیون بااستادی خانم نرگس ودبیری خانم میترا وبا دستور جلسه ی سی دی رمضان ،رأس ساعت ۱۷:۳۰ آغاز به کار کرد.

خلاصه سخنان استاد :

روزه هایی که امسال می گیریم ،باید با روزه هایی که قبلاً می گرفتیم فرق داشته باشد ؛چون روزه های امسال با آگاهی وآموزش همراه است ، با هوشیاری ست ،در حالی که روزه های قبل از روی ناآگاهی وبیشتر از روی اجبار بود .  

قرار نیست من در این ماه فقط بخوابم وروزه بگیرم وکارها ومسئولیت هایم را انجام ندهم . ما یک کمیت روزه داریم ویک کیفیت روزه...

««« لطفاً بقیه ی گزارش را در ادامه ی مطلب بخوانید »»»

ذهن ما مسئول است که انرژی ما را برای انجام کارهای مختلف زندگی برنامه ریزی وتقسیم بندی کند ودر اختیار ما قرار بدهد .بسته به این که ما چه کاری را بخواهیم اولویت خود قرار دهیم، انرژی بیشتری به ما می دهد .انرژی توانایی انجام کاراست ، اگرانرژی نداشته باشیم کاری نمی توانیم انجام دهیم .باید خیلی مراقب باشیم که انرژی ما به هدر نرود .مخصوصاً در ماه رمضان ،اگر متوجه نباشیم وانرژی ما ،به هدر برود تا افطار کم می آوریم .ما انرژی را نمی بینیم ،بنابراین متوجه از دست دادن وبه دست آوردن آن نمی شویم ،اما از روی حالات خود می توانیم این موضوع را بفهمیم .

در جهان بینی ۲ آموختیم که ما چه انرژی بدست آوریم وچه انرژی از دست بدهیم ؛ به خاطر این جابه جایی انرژی، احساس لذت وآرامشی به ما دست می دهد .دو نوع آرامش داریم .یکی آرامش کاذب ودیگری آرامش واقعی .

آرامش کاذب را نفس اماره برای ما تهیه می کند .مثل وقتی که غیبتی میکنیم واحساس لذت وآرامش بعد از آن به ما دست می دهد .

آرامش واقعی وقتی است که ما یک خواسته ی معقول داریم و وقتی به آن می رسیم احساس لذت می کنیم واین از دسترنج نفس مطمئنه ی ماست مثل روزه گرفتن .

یاد گرفتیم که مرحله ی نفس لوامه خیلی زجرآور است .برای خارج شدن از این مرحله باید از ضد ارزش ها دوری کرد وبه سمت ارزش ها رفت یا به عبارتی تزکیه وپالایش کرد .یکی از کارهایی که می توان انجام داد این است که در این ماه ،روزه بگیریم وبه عبادت بپردازیم .ما بدون این که بفهمیم خودمان به ساختارهای منفی درونمان انرژی دادیم وآن ها را قوی کردیم .حالا اگر بخواهیم به طرف ارزش ها برویم آن ها نمی گذارند وما را سر جای اولمان برمی گردانند .ما باید در این ماه تمرکز حواسمان را روی خواسته های معقول ومثبت بگذاریم تا فشاری که در اثر کشش نیروهای منفی به ما وارد می شود را خنثیٰ کنیم .

کاری که ما باید در این ماه انجام دهیم این است که ازخواسته های نا معقول خود وبعضی از خواسته های معقولمان که اکنون وقت آن نیست ،چشم پوشی کنیم تا بتوانیم پیشرفت کنیم .روزه فقط نخوردن ونیاشامیدن نیست .روزه هایی که امسال می گیریم ،باید با روزه هایی که قبلاً می گرفتیم فرق داشته باشد ؛چون روزه های امسال با آگاهی وآموزش همراه است ، با هوشیاری ست ،در حالی که روزه های قبل از روی ناآگاهی وبیشتر از روی اجبار بود .  

قرار نیست من در این ماه فقط بخوابم وروزه بگیرم وکارها ومسئولیت هایم را انجام ندهم . ما یک کمیت روزه داریم ویک کیفیت روزه .کمیت روزه ،یعنی من فقط به تعداد روزه هایی که می گیرم توجه داشته باشم . برای انجام تکلیف وبرای خدا وثوابش این کار را می کنم .کیفیت روزه یعنی من این روزه را برای ساختن جسم ،روان وجهان بینی ام می گیرم وبدانم اگر کار ضدارزشی انجام دادم روزه ی من باطل می شود ،نه این که اگر گرد وخاک به گلویم رفت روزه ام باطل می شود .

کسی که روزه می گیرد در محدودیت قرار می گیرد وبا این کار افسار نفسش را به دست می گیرد .روزه باعث می شود ما به ناتوانی خود پی ببریم . خداوند برای این که سیستم ایکس ما کارایی خود را بدست آورد وفرصتی پیدا کند خود را بازسازی کند ،روزه را قرار داده وبرای تقویت آن ، نماز را قرار داده تا افکار منفی ما از بین برود .

اگر سیستم ایکس ما درست کار نکند وما تمام ثروت دنیا را داشته باشیم ومصرف کننده هم نباشیم ،هیچ لذتی از زندگی خود نمی بریم ودنیا برایمان جهنم می شود .

انسان در اثر انتخاب های غلط ،روش های نادرست زندگی ،تغذیه نامناسب وبی تحرکی چه بخواهد وچه نخواهد کارایی جسم ،روان وجهان بینی اش پایین می آید وتخریب میشود که باید با روزه گرفتن آن را درست کند .باروزه گرفتن پتانسیل خوبی درما به وجود می آید وهنگام افطار این انرژی مثبت به ما برمی گردد ولذت می بریم.

قرار است این ماشین جسممان را یک ماه ،تعمیر گاه بگذاریم تا سرویس شود .به سختی می افتیم ؛ ولی ارزشش را دارد وقتی بدانیم بعد از ماه رمضان ،یک جسم سالم وباپتانسیل بالا پیدا می کنیم .وقتی شخص ضعیف النفس باشد نمی تواند روزه بگیرد .انگار تمام سلول های بدنش بر علیه او شورش می کنند .

اگر شما قوی باشید ،ممکن است روی آدمی که عمداً روزه نمی گیرد ،تأثیر بگذارید واو را به روزه گرفتن تشویق کنید ؛ولی اگر ضعیف باشید ،او روی شما تأثیر منفی می گذارد وآن قدربه شما القاء می کند که از روزه گرفتن منصرف شوید .ما به روزه گرفتن یا نگرفتن دیگران کاری نداریم .این یک مسئله ی شخصی است وبه ما ربطی ندارد .

ماه رمضان ،در زندگی ما یک تنوعی به وجود می آورد واین می تواند جالب باشد .از جمله این که ما وقت اضافه بدست می آوریم ، نظم پیدا می کنیم ،نمازمان را سر وقت می خوانیم و...

روزه ای که با آگاهی نباشد ،زجرآور است وآدم دلیلی برای انجام این کار سخت نمی بیند.سر خدا منت می گذارد وفکر می کند برای خدا، این کار را انجام می دهد،در حالی که صد درصد برای شخص خود ماست وخدا هیچ احتیاجی به روزه ونماز ما ندارد .

استاد به آقای منهدس می گویند :ما هم رمضان را به گونه ای دیگر آغاز کردیم .پس فرقی نمی کند که کجا باشیم ،مهم این است که این ماه برای تزکیه ی نفس ماست وحتیٰ در آن جهان هم به تربیت نفس باید بپردازیم واز خواسته های خود بگذریم .ما نه از دید عبادی می خواهیم این مسئله را نگاه کنیم ونه از دید سیاسی ،بلکه از دید آموزشی وتربیتی به آن نگاه می کنیم .

متد دی اس تی ،روزه ی مواد مسافر است که باید آن را ۸ ساعت ۸ساعت بگیرد وخیلی هم سخت تر از روزه ی معمولی است ؛چون فقط باید اوتی مصرف کند وهمان مقداری که به آن برنامه داده اند نه بیشتر نه کمتر . سفر اولی ها نمی توانند تا زمانی که اوتی مصرف می کنند ،روزه ی استاندارد بگیرند . بعضی ها از روی تعصبی که به این مسئله دارند ،نفس ،به آن ها حقه می زند و می گوید :« تو که سالمی ،مشکلی نداری می توانی روزه بگیری ، راهنما می آید جای تو،آن جهان ،به خدا جواب پس بدهد وتوی جهنم برود ؟ اشکالی ندارد روزه بگیر .تو می توانی ! »

وبا روزه گرفتنش تمام زحمت چند ماهه ی خودش وراهنما یش را به هدرمی دهد . کسی که دارد مواد (شربت اوتی) مصرف می کند ،خمر است .پس هنوز تحت نیروی شیطانی است .اصلاً روزه ی او قبول نیست .در سفر دوم می تواند روزه ی استاندارد بگیرد .

ما می خواهیم در کنگره در اعماق وجود کسانی چراغی روشن کنیم که مصرف کننده ی انواع مواد هستند .کسانی که شاید هیچ کجای دنیا ،در هیچ مکان مذهبی ،آن ها را راه نمی دهند وبه آن ها توهین هم می کنند .این سؤال پیش می آید که این چه مکان مقدسی ست ؟ کنگره این هنر را دارد که در اعماق وجود چنین کسانی نور هدایت روشن می کند تا آن ها رها شوند . فقط ،کنگره این آدم ها را راه می دهد وبا آغوش باز در همین شرایط ودر اعماق تاریکی ،آن ها را می پذیرد واین سعادتیست .

کنگره ،ذره ذره نقطه ی تحمل آن ها را ،در جهت ارزش ها بالا می برد ویک پیش آگاهی به آن ها می دهد ،تا آن ها آماده ی گرفتن روزه ی کامل شوند ولذت آن نصیبشان شود .

کسانی هستند که بادید شک وتردید به مسئله ی روزه نگاه می کنند . ما به آن ها آگاهی می دهیم تا شک آن ها برطرف شود وبا آگاهی این عمل را انجام دهند . به کسانی که مریض هستند وباید آب ویا دارو بخورند ،می گوییم ؛شما هم می توانید روزه ی درصدی بگیرید یعنی دارو را با مقداری آب ،به قدر نیاز وبا نیتی دیگر بخورید وروزه بگیرید .

همین هم باعث می شود که جسم انسان فرصتی برای سرویس کردن خود پیدا کند ،چربی های اضافه بسوزد وانرژی های نهفته ی آن آزاد شود .

در پایان چندنفر از اعضای لژیون در مورد دستور جلسه ،مشارکت کردند وجلسه با دعای استاد ،با پایان رسید.

دستور جلسه ی هفته ی آینده : وادی هفتم کتاب عشق

نویسنده : همسفر نرگس 

نوع مطلب : گزارش لژیون، 
برچسب ها : کنگره۶۰، درمان اعتیاد، سی دی رمضان،
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات