درباره وبلاگ

سلام به دوستان محبت.این وبلاگ به منظور كمك به همسفران مسافرانى تهیه وتنظیم گردیده كه فكر مى كنند اعتیاد درمان ندارد وباید تا اخر عمر بار سنگین ان را به دوش بكشند.اعتیاد اخر خط زندگى نیست اما كنگره ٦٠اخر خط اعتیاد براى كسانى است كه مى خواهند درمان شوندو تنها مكانیست كه مى توان از ان رهایى پیدا كرد.امیدوارم این وبلاگ در گسترش كنگره٦٠ نقشى هرچند كوچك داشته باشد.متشكرم.
مدیر وبلاگ : همسفرنرگس ریشی ها
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
گلستان معرفت
وبلاگ همسفر نرگس-كنگره٦٠
چهارشنبه 26 خرداد 1395 :: نویسنده : همسفر معصومه        
به نام خالق یگانه
روز دوشنبه ،مورخ ۹۵/۳/۲۴ ششمین جلسه ی لژیون بااستادی خانم مریم ودبیری خانم میترا وبا دستور جلسه ی وادی هفتم ،رأس ساعت ۱۷:۳۰ آغاز به کار کرد.

سخنان استاد:

نشانه ی آدم های کم خرد این است که بدون تفکر ،حرف می زنند یا کاری را انجام می دهند وبرای خودشان مشکل درست می کنند ومجبور می شوند معذرت خواهی کنند .کم خردان می خواهند با یک ورد ،قرص ،سحر وجادو وانرژی کیهانی مشکلات خودشان را برطرف کنند واز کسی که خودش هزار مشکل دارد که نمی تواند آن ها را برطرف کند ،می خواهند که با انرژی ودعانویسی و..مشکل آن ها را هم حل کند .این شخص اگر می توانست ،مشکلات خودش را برطرف می کرد. ما به مشکل بر می خوریم ،چون قبل از تعیین مسیر ،حرکت می کنیم ...

======================================

کاریکاتور مسیر آسان و سریع مفهومی

لطفاً به ادامه ی مطلب بروید...

دروادی هفتم می گوید ،کسانی بودند که خیلی تلاش کردند ولی برای این که نتوانستند راه درست را پیدا کنند ،قربانی شدند .مثلاً برای لاغر شدن راه های غلط را انتخاب می کنند وباعث مشکلاتی برای خودشان می شوند .باید ببینیم انتهای راه،ما را به بدبختی می کشاند یا به مرغزار می برد .خیلی از آدم ها بااراده وباتلاش بودند وچون راه غلط را انتخاب کردند وبه هدفشان نرسیدند ما نمی توانیم بگوییم آدم های بی خردی بودند. گاهی شخص با انتخاب راه غلط وبا بی تفکری خودش نه تنها به خودش آسیب می رساند ،بلکه به دیگران هم آسیب می رساند ؛مثل راننده ی اتوبوس .

کسانی وارد گروه های مختلفی شدند وبه خیال خود راه درستی را انتخاب کردند ،ولی وقتی فهمیدند اشتباه کردند که کار از کار گذشته بود .پس مهم ترین مسئله پیدا کردن راه است .حقیقت چیزی است که وجود دارد وما باید آن را پیدا کنیم مثل وجود میکروب وپیدا کردن آن .رمز، پیدا کردن راه می شود وراز ،چیزی که برداشت می کنیم .

اگر آدم ها را بخواهیم دسته بندی کنیم ؛به دو دسته تقسیم می شوند .یکی دسته ی کم خردان ودیگری دسته ی خردمندان . نشانه ی آدم های کم خرد این است که بدون تفکر ،حرف می زنند یا کاری را انجام می دهند وبرای خودشان مشکل درست می کنند ومجبور می شوند معذرت خواهی کنند .کم خردان می خواهند با یک ورد ،قرص ،سحر وجادو وانرژی کیهانی مشکلات خودشان را برطرف کنند واز کسی که خودش هزار مشکل دارد که نمی تواند آن ها را برطرف کند ،می خواهند که با انرژی ودعانویسی و..مشکل آن ها را هم حل کند .این شخص اگر می توانست ،مشکلات خودش را برطرف می کرد. ما به مشکل بر می خوریم ،چون قبل از تعیین مسیر ،حرکت می کنیم .

نشانه ی خردمندان این است که اول تفکر می کنند ،بعد حرف می زنند وکاری انجام می دهند .خردمند می داند با سخن گفتن برای خودش تعیین مسیر می کند مثل بله ای که ما موقع ازدواج می گوییم وبرای خود مسیر جدیدی در زندگی باز می کنیم .خردمند ،همه ی جوانب را می سنجد وکاری را انجام می دهد .می داند بهترین وبزرگ ترین گنج،گنج درون خودش است .مثل محبت ،که تا محبتت را خرج نکنی ،محبت دریافت نمی کنی .خردمند می داند جهان پر از انرژی های گوناگون است مثل بانک های دنیا که پر از پول وطلا وجواهرات است ،ولی یک ذره ی آن را مجانی به کسی نمی دهند .

خردمند برای هر چیزی دلیل وبرهان می خواهد تا قانع شود .کسی که معاش ندارد ،معاد ندارد .قبول داشتن معاد ،به تنهایی کافی نیست باید ببینیم ،کسی که این راه را قبول دارد ،به کجا رسیده وچه دارد ؟

همه ی پیامبران واندیشمندان آمده اند تا به ما راه درست را نشان دهند .اگردر صراط مستقیم باشیم ،شاید فنا شویم ،اما فنا هم بقاست ولی به گونه ی دیگر مثل کشته شدن در راه حق وعدالت .

۹۰ درصد از مشکلاتی که داریم ؛چیزی است که خودمان برای خودمان به وجود آوردیم وده درصد آن را نقشی نداشتیم مانند وقتی که در هواپیما هستیم ومشکلی برای آن به وجود می آید . ما برای هر اتفاقی در زندگی مجبوریم از خود عکس العمل نشان دهیم .حتیٰ اگر عکس العملی هم نشان ندهیم ،باز خودش یک عکس العمل است واین مثل راهی است که پیدا کردیم ومی رویم تا به مقصد برسیم که مقصد می تواند بهشت یا جهنم باشد .

شخص باید قبلاً تزکیه وپالایشی کرده باشد تا بتواند عکس العمل درست را از خود نشان دهد وهمین طوری نمی تواند عکس العمل درست را نشان دهد .

سخنان خانم نرگس:

مسافران ما برای اینکه به رمزو راز حقیقت مواد پی ببرند،راهش را پیدا کردند و در دام آن افتادند درنهایت چیزی که برداشت کردند،اعتیاد بود.بعضی ها رمزوراز طبیعت مثل غار را پیدا می کنند ، بعضی ها در دنیای علم کاوش می کنند تا دانشی کشف کنند واز رنج انسان ها بکاهند مانند آقای مهندس که روش دی اس تی را کشف کردند.

رمز وراز کشف حقیقت در دو چیز است ، یکی یافتن راه یعنی پیدا کردن کلید و دوم آنچه برداشت می نماییم یعنی با این کلیدی که پیدا کردیم قفل را باز کنیم. خیلی وقت ها ما کلیدها را پیدا می کنیم ولی ارزش آن را نمی دانیم ورهایش می کنیم، اصلا نمی دانیم این کلید برای کدام قفل است؟ مثل شخصی که از بین این همه مصرف کننده دراین شهر، کنگره۶۰ را پیدا کرده، راه درست را پیدا کرده ولی نمی تواند طبق اصول وبرنامه، قفل اعتیادش را باز کند ودرمان شود ، بنابراین چیزی برداشت نمی نماید ودیگر بعد از چند جلسه به کنگره نمی آید.

راهی که منتهی به حقیقت می شود ، صراط مستقیم است ونشانه اش این است که ما به سلامت و وضعیت مناسب به مقصد راستین برسد. گاهی راه طولانی است وما نمی توانیم سریع آن را طی کنیم. برای همین به دنبال راه میانبر می گردیم ولی میانبر تر از صراط مستقیم نیست که آن هم طولانی به نظر می رسد. هرچه به بیراهه برویم ، وقت وانرژی خود را تلف می کنیم و به آغاز راه برمی گردیم. ما نمی توانیم راه زندگی مان را پیدا کنیم چون هدف ما مشخص ومناسب نیست. خواسته ی من هرچه که باشد برای رسیدن به آن راه های زیادی وجود دارد اما مهم این است که من راه صحیح را انتخاب کنم.

اگر هدف من این باشد که زود به خواسته ام برسم شاید راه های غلط را انتخاب کنم وبه سلامتی به مقصد نمی رسم پس پیدا کردن راه درست بستگی به هدف ما وتفکر درست ما دارد.

حقیقت در اعمال وادامه نقاب از رخ برمی گیرد پس حقیقت یک روزی خودش را نشان می دهد. اگر به دنبال پیدا کردن راه صحیح باشیم به حقیقت می رسیم ومی توانیم چیزهای خوبی برای زندگی مان برداشت کنیم. حقیقت اصل ومنتهای هر چیز است. ازدید همه پنهان است. باید با چشم دل آن را ببینیم نه با چشم سر. می گویند چیزی که پیر دانا درخشت می بیند،جوان در آیینه نمی بیند،پس حقیقت باطن هرچیز است. همه آن را نمی بینند،لمس وحس نمی کنند. اگر حقیقت را پیدا کنید شاید کسی حرف شما را باور نکند مثل همین مطالب آموزشی ما که برای یک تازه وارد وافراد بیرون از کنگره قابل فهم نیست اما حقیقت است.

حقیقت چیزی بوده،هست وخواهد بود. هیچ گاه از بین نمی رود تغییری پیدا نمی کند وتاریخ انقضا ندارد. گاهی فکر می کنیم که حقیقت را پیدا کردیم ولی آن واقعیت است که با حقیقت فرق دارد. واقعیت چیزی است که اتفاق افتاده ولی در طول زمان تغییر میکند. گاهی حقیقت پیداست اما ما نمی خواهیم آن را ببینیم یا بشنویم.

می گویند آدمی که خواب است را می شود بیدار کرد ولی آدمی که خودش را به خواب زده، نمی شود. کسانی که رها شدند، واقعیت کنگره هستند وحقیقت روش دی اس تی آقای مهندس برای درمان اعتیاد است وبعضی ها این حقیقت را نمی بینند ومی گویند اعتیاد یک بیماری لاعلاج‌، مرموز وپیش رونده است.

چرا گاهی ما نمی خواهیم حقیقت را پیدا کنیم و واقعیت ها را ببینیم؟

 شاید به خاطر این که به ضررمان است ومجبور می شویم خودمان را تغییر دهیم. شاید هم به خاطر این باشد که به شخصی زیاد ازحد اعتماد داریم وحقیقت درون او را نمی بینیم یا به شخصی که حقیقتی را می گوید اصلا اعتماد نداریم بنابراین حرف او را قبول نمی کنیم.

مردم فکر می کنند که حقیقت زندگی این است که چند روزی در این دنیا به صورت روزمرگی زندگی کنند ،مالی جمع کنند، چیزی بخورند والی آخر، بعد هم یک روز مرگ به سراغشان بیاید اما اگر این حقیقت زندگی باشد خیلی پوچ است. هیچ وقت به این فکر نمی کنند که هدف من از زندگی چیست؟ برای چه به دنیا آمدم؟

حتما باید یک اتفاق بد مثل اعتیاد در زندگی ما به وجود آید تا من ازخواب غفلت بیدار شوم وراهی برای خروج ازآن جست وجو کنم وبخواهم رازورمزاین را بدانم که چرا مشکل اعتیاد در زندگی من پیدا شده است؟ بعد راه کنگره را پیدا می کنیم وآموزش می گیریم ومی فهمیم حقیقت چیز دیگر وجای دیگر است. آن موقع آرام می شویم وزندگی را جور دیگری می بینیم. دیگر اتفاق های بد آنقدر ما را آزار نمی دهد. من به این حقیقت پی برده ام که مشکلات لعنت خدا نیست ، جزء بافت زندگی است. برای ساخته شدن وآموزش من است. خدا ،عشق ومحبت را جور دیگری می بینم. سرگردان نیستم وهدفم از زندگی را می بینم. قدر لحظه لحظه ی عمرم را می دانم وبه دنبال آموزش وخدمت هستم. مسئله ی اعتیاد وکنگره چشم ما را به خیلی از حقایق باز کرد وبه گنج های بی پایانی دست پیدا کردیم. حالمان خوب است وآرامش داریم، همیشه به دنبال آرامش می گشتیم وپیدا نمی کردیم.چیز هایی که دیگران را سرشوق می آورد شاید برای ما پوچ باشد، سرگرمی های دنیا آنقدر برای ما جذاب نیست. اینها مختصرا چیزهایی است که من بعد از پیدا کردن صراط مستقیم که کنگره بخشی از آن است برداشت کردم.

یک نفر هم راه مستقیم را پیدا می کند ولی بدون اینکه چیزی برداشت کند یا به درمان اعتیاد برسد بی سروصدا از این جا می رود پس پیدا کردن راه صحیح فقط کافی نیست از اینجا به بعد همه چیز به عهده ی خودت است. تازه اول راه است. آغاز پیدا کردن حقایق است. حقیقت ساده وبدون پیچیدگی است. خدا، کتاب او ،معاد، مرگ ،قوانین هستی، قوانین ریاضی وفیزیک ، قدرت عشق ومحبت،صداقت ،درستی وراستی وصور پنهان ما حقیقت است.

حال خوش حقیقت است و همه دوست داردند به حال خوش برسند که باید رازش را پیدا کنند تا به آن برسند. ما چیزی را پیدا کردیم که از دید انسان ها پنهان است وباعث رسیدن من به حال خوش می شود وآن داشتن سیستم ایکس قوی وسالم است.

دستورجلسه ی هفته ی آینده : سی دی قلعه ی عقل

نویسنده همسفر معصومه

نوع مطلب : گزارش لژیون، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic