درباره وبلاگ

سلام به دوستان محبت.این وبلاگ به منظور كمك به همسفران مسافرانى تهیه وتنظیم گردیده كه فكر مى كنند اعتیاد درمان ندارد وباید تا اخر عمر بار سنگین ان را به دوش بكشند.اعتیاد اخر خط زندگى نیست اما كنگره ٦٠اخر خط اعتیاد براى كسانى است كه مى خواهند درمان شوندو تنها مكانیست كه مى توان از ان رهایى پیدا كرد.امیدوارم این وبلاگ در گسترش كنگره٦٠ نقشى هرچند كوچك داشته باشد.متشكرم.
مدیر وبلاگ : همسفرنرگس ریشی ها
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
گلستان معرفت
وبلاگ همسفر نرگس-كنگره٦٠
سه شنبه 29 تیر 1395 :: نویسنده : همسفر میترا        

به نام قدرت مطلق الله

جلسه دهم از دور اول لژیون با استادی خانم نرگس ودبیری خانم میترابا دستور جلسه " لنگر کشتی را بکشید "  در تاریخ 28/4/95 رأس ساعت 18:30 آغاز بکار نمود.

نتیجه تصویری برای تصویر لنگر کشتی


خانه ای که  در آن همه چیز سر جای خود قرار دارد ومشکل یا مصرف کننده ای درآن وجود ندارد اداره آن کار آسانی می باشد،اما خانه ای که پُر از مشکل است ،مصرف کننده دارد واز نظراقتصادی،اجتماعی،روحی وعاطفی دچار مشکل است و افراد خانواده نیز با هم کنار نمی آیند،دچار بحران شده و باید خانم خانواده مدیریت بحران بکند...

در ادامه مطلب بخوانید...

جلسه با سخنان اعضای لژیون آغازبکار نمود.

همسفر میترا:دراین سی دی با یکی از ویژگیهای انسان آشنا می شویم که این صفت یا ویژگی تنها درانسان وجود دارد وآن تاثیرکلام برانسان می باشد.معمولا ما شدیداً تحت تاثیرکلمات هستیم واگر به ما گفته شود شخصی پشت سر ما حرفی زده است ، بدون تفکردر عمق وریشه آن سخن دگرگون میشویم ونظرما در مورد آن شخص تغییرمی کند ،اگر دوست ومورد اعتماد ما بوده به دشمن تبدیل میشود.

البته عکس این مسئله نیز صادق است وبا کلامی یک دشمن تبدیل به دوست می شود .این موضوع نشان می دهد که روی سخنانی که برای ما نقل می شود تفکر نمی کنیم ویک کلام در ما ایجاد نفرت یا دشمنی می کند یا باعث صلح وآرامش میشود؛من نیز بارها این اشتباه راانجام داده ام واز عمل خود احساس بدی داشته ام.این ویژگی نشان می دهد که انسانها بسیار ساده لوح هستند وهر چه شخص جاهل تر باشد ساده لوح تر است.

همسفر مریم:وقتی دریک بحران قرار می گیریم با تفکر مثبت با آن برخورد کنیم،نباید به خود بگویم ازما گذشته از پس این مشکل برنمی آیم ،بلکه باید ازقدرت درون خود نیرو بگیریم و با مثبت اندیشی به حل آن مشکل بپردازیم. مثلاً اگر شخص سواربر کشتی است و کشتی در طوفان خورد هم بشود سوار بر یک تکه تخته خود را نجات دهد و به مقصد برساند .نباید هرگز ناامید شود.

اگراز نیروهای درون خود در جهت مثبت استفاده کنیم ؛حتماً موفق می شویم با استفاده از تفکر. پشت سر گذاشتن بحران یک هنر است.

همسفر نجمه:گذرگاه زندگی مثل یک مثلث سیاه است که ازکشیدن زوایای آن شکل دیگری بدست می آید ،در گذرگاه زندگی سختی و دشواری بسیاراست .این گذرگاه مسیربازو فراخ نیست مانند مثلثی است که جلوی ما را سد کرده است ؛ آنچه که به نظرما غیر ممکن است مانند درمان اعتیاد که اکنون در کنگره ممکن شده است وما از آن عبور کرده ایم، هر آنچه که به سر ما می آید خودمان درآن نقش کلیدی داریم.

گاهی در کشاکش مسائل ما ازخواسته های مشروع خود میگذریم ومأخوذ به آداب می شویم مثل وقتی به کسی پول قرض میدهیم وبه موقع پس نمیدهد ،اما ما خجالت میکشیم به او بگوییم یعنی مأخوذ به آداب خود میشویم.

در ادامه استاد نیز فرمودند: وقتی کسی سخنی میگوید باید به ریشه و عمق آن پی ببریم وهدف او را بفهمیم.

القائات حتی میتواند با اشارات دست وصورت باشدوما تحت تأثیر قرار بگیریم. برخی از افراد دوست دارند که ما در جهل وناآگاهی بمانیم؛ به همین دلیل مانع از دانایی ما می شوند و با حرفهای خود ما را تهدید میکنند ومی ترسانند وما نیز بدون تفکر می پذیریم .چون ترس مانع از تفکرمی شود پس ما تحت کنترل آن شخص در می آییم،اما با قدرت تفکر میتوان فهمید که آن شخص اصلاً قدرتی جهت تهدید ما ندارد این مسئله به دلیل ساده لوحی انسانها است .هر چه داناتر باشیم ساده لوحی ما کمتر است ،عکس این مسئله نیز صادق است.

تاثیر کلام والقائات ،ابزاری است در دست ما همسفران تا برای تاثیر بر مسافران خود از آن استفاده نماییم، اگر مسافر ما ازمسیرخود منحرف شود،مثلاً از آمدن به کنگره یا از صراط مستقیم خارج شوند ما با القائات مثبت وحرف زدن به جا  می توانیم آنها را به مسیر اصلی بازگردانیم. در وادی 7و8 گفته شد که حرف زدن ممکن است مسیر زندگی انسان را عوض کند.

خانه ای که  در آن همه چیز سر جای خود قرار دارد ومشکل یا مصرف کننده ای درآن وجود ندارد اداره آن کار آسانی می باشد،اما خانه ای که پُر از مشکل است ،مصرف کننده دارد واز نظراقتصادی،اجتماعی،روحی وعاطفی دچار مشکل است و افراد خانواده نیز با هم کنار نمی آیند،دچار بحران شده و باید خانم خانواده مدیریت بحران بکند؛زیرا در این خانواده فرزندان ،پدر مصرف کننده را نمی پذیرند وبه او احترام نمی گذارند،لجبازی می کنند وشرایط را درک نمی کنند.در این زمان نیاز به مدیریت بحران داریم یعنی همسفر باید به کنگره بیاید و آموزشهای لازم رابگیرد وبفهمد چگونه با فرزندان ومسافر رفتار کند ،تا آنها بخواهند با ما همکاری نمایند واین مشکل را حل کنند.نه این که به مشکل اضافه کنند .همه باید بدانند بر یک کشتی سوار هستند چه بخواهند ،چه نخواهند واگر کسی کشتی را سوراخ کند همه با هم غرق می شویم.

درکنگره راهنما مدیریت بحران لژیون را به عهده دارد زیرا کسانی که وارد لژیون می شوند از لحاظ روان و جهان بینی بهم ریخته هستند، راهنما این افراد را آموزش می دهد تا به حالت نرمال برسند واین مدیریت بحران است.

برای خروج از بحران نقش اصلی به عهده خود ماست نه خداوند، نه پدر،نه مادر ونه دیگران نمیتوانند به ما کمک کنند این بحران مربوط به ماست وباید خود ما آنرا حل کنیم زندگی کلاً با بحران همراه است.

انسان با جسم خود که همان کشتی است در این دنیا سفر می کند وگاهی درحرکت است و گاهی راکد، اما راکد شدن جزئی از زندگی است ؛یعنی گاهی انسان هر کاری می کند انرژی نمی گیرد وسطح انرژی او بالا نمی آید و حتی انرژی از دست می دهد وشخص احساس رکود می کند اما این احساس همیشگی نیست وپس از مدت کوتاهی دوباره پیش می رود، دراین مدت او در حال قدرت و قوت گرفتن از مبدأ خود است تا با قدرت بیشتر به راه خود ادامه دهد و به هدف خود برسد.

حال پرسیده می شود: آیا یک بیمارسرطانی یا یک مصرف کننده اصلاً نیرویی دارد که بخواهد از آن قوت بگیرد؟

بله، باید گفت:ما منبع عظیم وبی پایان انرژی ونیروها را در درون خود داریم که باید به موقع از آن ها استفاده کنیم وقوت بگیریم.

تفکر مثبت وتصویر سازی ذهنی دقیقاً همین است که با حرفهای مثبتی که به خود می زنیم باعث مصمم وموفق شدن ما میشود، مثلاً بخود بگوییم درست است که مشکلات وجود دارد اما من تلاش می کنم  ومیتوانم وبلدم تا از بحران خارج شوم ؛ حتی با یک تخته میتوانم خودم را نجات بدهم واگرتخته هم از بین برود به خواست خداوند مانند حضرت یونس در دل نهنگ میروم وبه ساحل ،به سلامتی می رسم . وقتی از نیروی درونمان استفاده کنیم ،بسیار مصمم می شویم ودیگر هیچ چیز نمی تواند جلو ما را بگیرد. ما با استفاده از نیروی درون خود به موفقیت می رسیم .

نیروی درون ما فقط تفکر نیست ،نیروهای اراده ، اعتماد بنفس، قدرت حافظه ، قدرت تجزیه وتحلیل ،هوش ، قدرت بیان ،قدرت فیزیک بدن ونیروهای بیشمار دیگر که درشرایطی که با مشکلات مختلف درگیر می شویم به وجود این نیروها در وجود خود پی می بریم .

سه نمونه از افکارمثبت درون انسان که موجب قوت او می شود :

1-بی نیازی: بی نیازی یعنی به آنچه که داریم قانع باشیم ونگوییم حق من بیشتر از این است وبرای بیشتر داشتن دست به هر کارناشایستی نزنیم زیرا در شأن ما نیست .

2-در حال زندگی کردن: یعنی فکرمان بسته نباشد،گاهی انسان ساعتها در غم وغصه گذشته وقت خود را سپری می کند این شخص زمان حال خود را از دست می دهد وگاه با توهم وخیال پردازی آینده است ، هر دوبی فایده است انسان باید مانند یک راننده عمل کند در حد چند ثانیه پشت سر خود وچند ثانیه جلوتر راببیند و اگر بیش از این توجه کند دچار سانحه می شود .با این روش افکارمنفی را رها خواهیم کرد و به زندگی خود می رسیم.

3-نداشتن کینه ونفرت

برای خروج از مشکلات وبحرانها ما مجبور به تغییر هستیم وباید لنگر کشتی را بکشیم وحرکت کنیم،تغییر باید درگفتار،رفتار وعملکرد ما باشد ، یعنی دیگر نمی توانیم مانند قبل باشیم چون دیگر جواب نمی دهد. باید عوض شویم ومدام از خود بپرسیم آیا از روز قبل بهتر شده ام؟

وقتی انسان شروع به حرکت می کند ،چیزهای تازه ای برای او پیش می آید وزندگیش بهتر می شود واز آنچه که او را اسیر کرده رها می شود. هرگاه انسان آمادگی و پختگی بدست بیاورد صدای پای استاد را می شنود، من همیشه بدنبال یک استاد با عقاید درست بودم مانند آقای مهندس البته افراد آگاه زیادی هم پیدا کردم اما باورهای غلطی داشتند که بر این باورها تعصب هم داشتندوآن ها گمراه بودند،پس ماآماده بودیم که خداوند استاد را بر سر راه ما قرارداد.هر گاه درصراط مستقیم و به سمت ارزشها در حرکت باشیم ،خداوند نیز امدادهای الهی را برای ما می فرستد وعده خداوند دروغ نیست .

گذرگاه زندگی مانند یک مثلث سیاه است ما درابتدای تولد از گذرگاه تنگ وسختی عبور می کنیم وجلوی مابسته وسد شده است ،با هرسختی از این گذرگاه عبور می کنیم و هنگام مرگ نیز بار دیگراز این گذرگاه عبور می کنیم در طول زندگی خود از گذرگاههای مختلفی که سخت و تاریک هستند مجبوریم که عبور کنیم ؛ این گذرگاه مانند مثلث است که ما این اختیار را داریم که زوایای آن رابکشیم وبه آن شکل دیگری بدهیم زیرا با تغییرشکل دادن به آن می توانیم از آن عبور کنیم وغیر ممکن ها را ممکن کنیم ؛مانند کسی که در دام اعتیاد می افتد با عبور از گذرگاه سخت اعتیاد ،با اختیار و پذیرفتن قانونهای کنگره، سخنان راهنما وتسلیم شدن ،به رهایی می رسد .

در قرآن هم گفته شده تو چه میدانی از عبور وگذشتن ازآن گذرگاه سخت؟

وقتی از خواسته های مشروع خود می گذریم، دچار عذاب وزحمت می شویم.

جنگ بدون کشته وخونریزی امکان پذیرنیست یعنی مسافر در سفر اول با مواد و اعتیاد خود جنگ دارد. بین مواد وآموزشهای کنگره جنگ وجود دارد ،اما جنگ بدون کشته وخونریزی نمی شود وحتماً شخص یک چیز را از دست می دهد ،اما چیز با ارزش تری که همان رهایی است را ،بدست می آورد.در سفر دوم نیز شخص با حس های بازدارنده خود می جنگد ،همیشه ما در جنگ هستیم واز جنگهای درون خود رها نمی شویم اما مهم این است که با تهور و آگاهی بجنگیم .هرگاه شخص مصمم باشد وبا خود بگوید  حتماً باید رها شوم، یا رها می شوم ویا می میرم ،حتماً رها خواهد شد.

انسانی که درگروه نیروهای شیطانی است و می خواهد از آن خارج شود و به گروه الهی بپیوندد ،این یک جنگ است ، زیرا نیروهای شیطانی اجازه خروج به او نمی دهند و پس از خروج چیزهایی که به او داده بودند را پس می گیرند .هنگامی که شخص میگوید چیزی را از دست داده ام این همان چیزی است که توسط نیروهای شیطانی به او داده شده است.

انسان هرگز به درجه ای نمی رسد که بیکار باشد حتی در بُعد دیگرهم بیکار نیستیم ، انجام کار از ضروریات است .آنجاهم با تفکروپژوهش کار انجام  می دهند حتیٰ در بهشت. اگر غیر از این بود افراد پُر تلاش وپویا، زندگی کسل کننده ای در بهشت داشتند؛ به همین دلیل گفته می شود آن دنیا ادامه زندگی این دنیاست. باید بگونه ای عمل کنیم که هم خدا وهم خودمان ،از عملکرد خود راضی باشیم .

در کنگره خود به خود معجزه رخ نمی دهد بلکه با کشیدن لنگرکشتی وحرکت کردن معجزه اتفاق می افتد وخداوند به ما کمک میکند.

در انتهای جلسه اعضای لژیون با هم دعا کردند.

دستور جلسه ی هفته ی آینده : "سی دی زخم عشق " و "  سی دی گره عشق 1"

نویسنده :همسفر میترا

ویراستار ؛همسفر نرگس

نوع مطلب : گزارش لژیون، 
برچسب ها : کنگره ۶۰، درمان اعتیاد، منهدس دژکام،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 30 تیر 1395 10:45 ب.ظ
باسلام وخداقوت خدمت نویسنده محترم
سلام وخداقوت خدمت راهنمای محترم سرکارخانم نرگس
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات