درباره وبلاگ

سلام به دوستان محبت.این وبلاگ به منظور كمك به همسفران مسافرانى تهیه وتنظیم گردیده كه فكر مى كنند اعتیاد درمان ندارد وباید تا اخر عمر بار سنگین ان را به دوش بكشند.اعتیاد اخر خط زندگى نیست اما كنگره ٦٠اخر خط اعتیاد براى كسانى است كه مى خواهند درمان شوندو تنها مكانیست كه مى توان از ان رهایى پیدا كرد.امیدوارم این وبلاگ در گسترش كنگره٦٠ نقشى هرچند كوچك داشته باشد.متشكرم.
مدیر وبلاگ : همسفرنرگس ریشی ها
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
گلستان معرفت
وبلاگ همسفر نرگس-كنگره٦٠
چهارشنبه 20 مرداد 1395 :: نویسنده : همسفر میترا        

 به نام قدرت مطلق الله 

                                  جلسه ی دوازدهم از دور اول لژیون با استادی خانم نرگس ودبیری خانم میترا با دستور جلسه ی " وادی نهم " در تاریخ 18/5/95 رأس ساعت 17:30 آغاز بکار نمود.  

باید نسبت به انجام ضد ارزشها نقطه ی تحمل خود را کم کنیم یعنی حساسیت خود را نسبت به انجام آنها بالا ببریم واز انجام آنها شرمنده وپشیمان شویم،مانند آن استخر پُر از لجن نباشیم که هر آشغالی وارد آن شود پیدا نباشد؛همه ی ضد ارزشها رابایدبا هم و به آرامی از بین برد بصورت تکی وشاخه ای نمیتوان این کار راکرد. شخصی که با یک بحث بهم میریزد وتعادل خود را از دست میدهد نقطه تحمل پایینی دار د اما کسی که تحمل میکند وسعی میکند آرامش خود را حفظ کند، جواب منطقی بدهد ومشکل را حل کند وگاهی هم سکوت کند، ظرفیت ونقطه تحمل بالایی دارد...

=============================   

در ادامه مطلب بخوانید..                        

                                    جلسه با سخنان اعضای لژیون کار خود را آغاز نمود:                              

همسفرمریم : وقتی انسان آفریده شد از همه ی موجودات برتر آفریده شد همه ی صفات خوب وبد درون او گذاشته شد وبه او اختیار داده شد تا راه خیر یا شر را انتخاب کند. خداوند دو نیرو یا فرمانده برای انسان قرار داد یکی در درون ودیگری در بیرون؛ فرمانده درون همان وجدان و عقل است ، فرمانده بیرون هم پیام آوران قدرت مطلق هستند که نتیجه ی رفتن به راه خیر و شر را به انسان نشان میدهند.   

فرمان قدرت مطلق به انسان می گوید : دزدی نکن، دروغ نکن ، غیبت نکن و مال یتیم را نخور.                                                                             

راه فسق وفجورو ضد ارزشها راحت وجذاب است مانند یک جام زرین که درون آن زهری شیرین است وانسان با خورد نش بیمار میشود ونتیجه ی آن خوب نیست و راه ارزشها هر چند به ظاهر سخت است اما مثل آبی گوارا که در یک کوزه ی گلی مایه ی حیات است.                                                                    

همسفر نجمه :نیروهای منفی که در زندگی ما وجود دارند ممکن است به نظر ما مخرب وباعث تلخی زندگی ما بشوند اما این نیروها باعث تکامل ما میشوند .     

در طبیعت گله های گوزن بدلیل وجود شیر درنده با هم هماهنگ ومنسجم هستند، برخی میگویند چرا خداوند شیر را علفخوار نیافریده وچرا شیر گوشتخوار است؟

چون وجود همین شیر باعث  چابکی وفعال بودن گوزنها میشود، انها از ترس شیر

فعال هستند واین باعث میشود چاق وبیمار نشوند ودر کنارهم از یکدیگر محافظت کنند.نیروهای مخرب باعث میشود ما زندگی یکنواختی نداشته باشیم وبه جلو حرکت کنیم.                                                                                      

همسفر میترا:هر عملی یک عکس العملی بدنبال دارد.عکس العمل ما دربرابر مسائل، همان نقطه ی تحمل ماست، در کنگره با کمک آموزشها می آموزیم چگونه نقطه تحمل خود را بالا ببریم.نقطه ی تحمل درافراد متفاوت است ویک امر اکتسابی می باشد نه یک صفت وراثتی؛ در وادی نهم سخن از افرادی است که به دنیای جدیدی قدم گذاشته اند منظور ازدنیای جدید ، اندیشه وتفکر جدید می باشد. پس از این مرحله حرکت خود را از سخن بسوی عمل آغاز میکنیم.                             

انسان برای تکامل خود باید به آفرینش زمین وآسمان دقت کند و به راز خلقت پی ببرد، تا ایمان و عقیده ی راسخی پیدا کند . کشت بذر ودانه ی نیکو انجام کارهای ارزشی است مانند: راستگویی، مهربانی ، محبت به دیگران، صلح جویی وتمامی کارهای معنوی ما که درصراط مستقیم انجام میدهیم؛در صراط مستقیم دچار مشکلات زیادی میشویم ؛ممکن است باعث انحراف ما بشوند پس نیاز به آموزش واطلاعات داریم تا معرفت لازم را کسب کنیم. انسان مسئول تمامی اعمال خود می باشد زیرا مختار الخطاست  یعنی با اختیار خود میتواند راه ارزشی را انتخاب کند یا راه ضد ارزشی و شیطانی را.                                                        

همسفرنجمه : نقطه ی تحمل درهمه ی انسانها متفاوت است مثلاٌ یک نفر میتواند 50 متر بدود ودیگری 5000 متر در مورد سرما، گرما، گرسنگی وتشنگی هم به همین شکل است و نقطه ی افراد با هم متفاوت است.                               

نقطه ی تحمل در دو جهت مثبت ومنفی قابل تغییر است ،  برای بالا بردن نقطه ی تحمل در مسائل منفی نیاز به آموزش وزحمت زیادی نداریم اما بالا بردن نقطه یتحمل درمسائل ارزشی نیاز به  آموزش ،تجربه و تفکر داریم

.در بالا رفتن نقطه ی تحمل دو نکته بسیار مهم است :1-تکرارمنظم موضوع 2-طول زمان.             

همسفر زهرا :وقتی خداوند انسان را آفرید او را بر سر یک دوراهی قرار داد راه خوبیها وراه بدیها وبه او اختیار داد تاخود یکی ازاین دو مسیررا انتخاب کند،خداوند دوراهنما برای انسانها قرار داده راهنمای درونی وراهنمای بیرونی . انسانها،جامدات،نباتات وحیوانات هرکدام یک نقطه ی تحمل دارند که همان ظرفیت آنهاست اگر از نقطه ی تحمل آنها عبور شودباعث دگرگونی وتغییر در آنها میشود.

اگر به یک ظرف شیشه ای بیشتر ازتحمل آن فشار وارد شود می شکند یا اگر به یک گیاه بیشتراز نیازش آب وکود بدهیم خشک میشود.هنگام دعوا ومشاجره نقطه  تحمل انسانها مشخص میشود فشار روحی وروانی زیاد باعث میشود شخص به اصطلاح " به سیم آخر بزند"  ودست به هر کاری بزند.                           

اگر حسهای انسان قوی شود واو ظرفیت لازم را نداشته باشد در اوانفجار وتخریب ایجاد میشود، برای قرار گرفتن در هر موقعیتی باید ظرفیت آن را داشته باشیم.

سخنان استاد:   

 منظور از دنیای تازه این است که  دیدگاه،اندیشه وجهان بینی ما تغییر کرده است وپس از آن دیگر دنیا برای ما تکراری ویکنواخت نیست،همه چیز را به شکل دیگری میبینیم. برای قدم گذاشتن به دنیای جدید باید به خویشِ خویشتن توجه کنیم یعنی به نفس خود توجه کنیم،ونقطه ی تحمل خود را بالا ببریم چون باید ازنقطه ی

سخن به نقطه ی عمل وارد شویم.وقتی نقطه ی تحمل خود را در جهت مثبت بالا بردیم آماده هستیم تابذر نیکوبکاریم یعنی میتوانیم صفات نیکو وارزشمند را در خود پرورش بدهیم وبذر نیکو برکت دارد،وبه خود ودیگران خیر برسانیم مانند کسی که درکنگره درمان میشود راهنما، مرزبان یا ایجنت میشود خدمت میکند وبه افراد دیگر کمک میکند تا رها شوند.                                                                                

فرمان چیست؟                                                                            

دستورات قدرت مطلق هستند که توسط پیام آوران الهی اعلام میشود مانند: رشوه نگرفتن،قمار نکردن،غیبت نکردن ودور خمر را خط کشیدن.                       

خمر چیست؟                                                                                

خمریعنی حجاب؛ هرچه که بر روی شخصیت،اندیشه وتفکر انسان پرده بکشد وبرجسم وروان او تخریب ایجاد کند که یک عمل شیطانی محسوب میشود که شامل سیگار کشیدن، استفاده از مشروبات الکلی ومواد مخدروقرص هم میشود.                 

درگذشته تصور میشد که خمرتنها شامل مشروبات الکلی میشود ،چون مواد مخدر سیگار، قرصهای اعصاب وخواب آورنبود .مصرف این ها انسان را از حالت طبیعی وتعادل خارج میکنند.

باید نسبت به انجام ضد ارزشها نقطه ی تحمل خود را کم کنیم یعنی حساسیت خود را نسبت به انجام آنها بالا ببریم واز انجام آنها شرمنده وپشیمان شویم،مانند آن استخر پُر از لجن نباشیم که هر آشغالی وارد آن شود پیدا نباشد؛همه ی ضد ارزشها رابایدبا هم و به آرامی از بین برد بصورت تکی وشاخه ای نمیتوان این کار راکرد.                 

ضدارزشها مانند یک درخت است که همه ی میوهای آن تلخ وزهرآگین است با اصلاح یک شاخه بقیه میوها باز هم تلخ هستند بایدکل درخت از ریشه درست شود.

نقطه تحمل ما در همه ی نقاط منفی به یک میزان بالا نرفته است.

بسیاری از ضد ارزشها درصور پنهان ما قرار دارند بایدابتدا آنها راپیدا کنیم وبعد آنها را اصلاح کنیم، سپس درجهت مثبت آنها حرکت کنیم برای این کار به زمان زیادی نیاز داریم.انسان تنها موجودی است که با قدرت اختیاروتمرین خود میتواند نقطه ی تحمل خود را درجهت مثبت یا منفی بالا ببرد.                                    

درمسائل مختلف نقطه تحمل متفاوتی داریم اما پذیرش یک موضوع نشان میدهد نقطه تحمل ما بالا رفته است.وقتی یک همسفر پس از یک سال آمدن به کنگره هنوز میگوید چرا دچاریک مصرف کننده شده ام واین عدالت نیست، یعنی هنوز موضوع را نپذیرفته ونقطه تحملش بالا نرفته است. وقتی یک چیزی را با نق زدن وبا فشار درون خود جمع کنیم ،تا مدتی میتوانیم این کار را بکنیم وبه سیم آخر می زنیم واین نشان می دهد که نقطه تحمل ما بالا نرفته.                                    

ظرفیت درونی ما به دانایی وآگاهی ما بستگی دارد برای بالا بردن ظرفیت ودانایی خود باید آموزش ببینیم،تجربه وتفکر کنیم.

                                                    

در دعواها ومشاجرات نقطه تحمل افراد مشخص میشود ،شخصی که با یک بحث بهم میریزد وتعادل خود را از دست میدهد نقطه تحمل پایینی دار د اما کسی که تحمل میکند وسعی میکند آرامش خود را حفظ کند، جواب منطقی بدهد ومشکل را حل کند وگاهی هم سکوت کند، ظرفیت ونقطه تحمل بالایی دارد،سکوت دلیل دانایی اوست نه ترسش.                                                                       

لجبازی وجبهه گیری نشانه پایین بودن نقطه ی تحمل است زیرا پس از آن ناچار به مبارزه هستیم اما باید فکر کنیم از این مبارزه چه بدست می آوریم وچه چیزی از دست میدهیم، استاد در این موارد میگوید:با نادان سخن مگویید.                     

نکته ی مهم دیگر اینکه نقطه ی تحمل دیگران را مورد آزمایش قرار ندهیم، برخی برروی نقاط ضعف دیگران دست میگذارند و میخواهند صبر وتحمل آنها را آزمایش کنند از یک جا به بعد که از نقطه تحمل آنها عبور میکنند شخص به آستانه ی آشوب کشیده میشود وآنگاه ازسد احترام وحرمتها میگذرد وممکن است هر اتفاق ناگواری رخ بدهد؛ بسیاری از قتلها،جنایات،هتک حرمتها، سرپیچی از قوانین،شکستها و

ناکامیها به دلیل عبور از نقطه ی تحمل آن شخص و وارد شدن به آستانه ی آشوب است. گاهی یک کلمه حرف ما باعث متحول شدن یا ویرانی یک نفر میشود،افراد بیمار،افرادزودرنج،افرادی که صرع،میگرن،حمله ی قلبی یاآسم دارند، افراد مصرف کننده بدلیل خرابی سیستم ایکس همگی نقطه ی تحمل پایینی دارند در برخورد باآنها باید مراقبت رفتارخود باشیم.                                          

مردها درمسائلی مانند: گرسنگی،تشنگی،سرما،گرما ودرد نسبت به زنها نقطه تحمل پایینی دارند ،اما دربرابرحوادث وخبر ناگوارنقطه تحمل بالاتری دارند. 

خداوند هم برای بالا بردن نقطه تحمل ما ،فرمان داده که روزه بگیریم.یک راهنما هم برای بالا بردن نقطه تحمل رهجو یک رفتارهایی با او میکند یا به او می گوید که سی دی و وادی بنویسد ولی این کار را از کم شروع می کند وبه درجه ی بالا می رساند.                 

در کنگره با در نظر گرفتن نقطه تحمل مسافر مقدارداروی او را تعیین میکنند.    

فرق بین بالا رفتن نقطه تحمل درمسائل مثبت ومنفی چیست؟                         

بالا رفتن نقطه تحمل درمسائل مثبت نیاز به تفکر،آموزش وتجربه دارد وسختی همراه است اما درمسائل منفی نیازی به تفکر،تجربه وآموزش نمی باشد وبه راحتی همراه با لذت است؛ مانند:انداختن سنگ در چاه که نیازی به فشار نیست،اما خارج کردن آن سنگ نیازبه تفکر،آموزش دارد

کسی که درکار خود نقطه تحملش بالا رفته بدلیل تکرار منظم درآن کار بوده ودر طول زمان به آن افزوده است. اگر بخواهیم در ضد ارزشها نقطه تحمل خود را کاهش بدهیم حتماً به دانایی نیاز داریم، اگر بر حسب جهل و نادانی چیزی را هزار بار هم تجربه کنیم مشکل ما حل نمیشود و نتیجه ی مطلوب نمیگیریم وبا تکرار بیشتر موضوع به اعماق تاریکی فرومیرویم؛ مثل یک مصرف کننده که بارها با روشهای مختلف ترک میکند اما موفق نمیشود زیرا بدلیل جهلش راه درست را نمیداند وپس ازهربار ترک دوباره مقدار بیشتری مواد مصرف میکند وبیشتردر اعماق تاریکیها فرو میرود.                                                                     

افرادی که درضد ارزشهایی مانند حسادت،کینه،خشم،نفرت وبد بینی نقطه تحمل بالایی پیدا کردند؛ دارای دو ویژگی هستند:

1-آرام وقرار ندارند.       2-همه را مقصر میدانند جز خودشان .                         

اگر این شخص بخواهد به آرامش برسد باید چکار کند؟                                

باید با آموزش، تجربه وتفکردرجهت مثبت پیش برود وبه آرامی ازمسیرضد ارزشها بازگشت کند ودرمسائل منفی نقطه تحمل خود را کم کند.                                 

همانطور که در مسائل مثبت بدن در مدت یک هفته،یک ماه ورزیده وقوی نمیشود ونقطه تحملش بالا نمیرود، درساختارهای عقل هم مثل قدرتِ تفکر،قدرتِ تجزیه وتحلیل وحافظه هم در مدت کوتاه مانند یک هفته،یک ماه ویا یک سال به حالت طبیعی برنمیگردد ؛ اما در اثر تکرار آموزشهای کلاس ونوشتن سی دی هاوتفکر در مورد آن ها، قدرتهای عقل ما به آرامی  باز میگردد. 

برای بالا بردن نقطه ی تحمل باید از نیروهای بازدارنده قویتر باشیم تا موفق شویم.

باید نیروهای مخرب وباز دارنده را به نیروهای مکمل تبدیل کنیم در غیر این صورت ما را نابود می کنند واین عین  عدالت است.خداوند این نیروها را برای ساخته شدن ما دراین دنیا قرار داده است،ما باید یاد بگیریم چگونه با آنها مقابله کنیم وبا تفکر،دانش واستقامت آنها را ازسرِ راه خود برداریم.برای رسیدن به شجاعت باید از ترس های خود بگذریم ،برای رسیدن به عشق باید از تنفر گذشت،برای رسیدن به نور باید ازتاریکیها گذشت.                                                                            

کسی که شیشه مصرف میکند و حس خارج ازجسم اوفعال میشود وتوهم میزند، شاید فکر کند حالت جالبی است ویک ماده جادویی را کشف کرده واز آن لذت میبرد،اما در حقیقت تخریب دراو بوجود آمده است. افرادی که بدنبال انرژی درمانی ویا احضارارواح وجن هستند هم دچار مشکل میشوند وارد شدن به مسائل  ماوراءالطبیعی شاید زیاد سخت نباشد؛ اما خارج شدن از آن دشواراست وکارشخص را به تیمارستان یا خودکشی می کشاند چون ظرفیت وآگاهی در مورد آن ندارند.                                               

به هر جایگاهی که میرسیم بایدظرفیت ونقطه تحمل آن را داشته باشیم. اگرظرفیت وجایگاه ما خیلی اختلاف داشته باشد شخص قبله خود را گُم میکند و برای خود ودیگران مشکل ایجاد میکند.قهرمانی،محبوبیت یا پیشرفت علمی در بعضی از افراد باعث کبرومنیت میشود ورفتار او را تغییر میدهد زیرا ظرفیت این موقعیت را ندارد. بعضی ظرفیت عشق خود را ندارند ووقتی از او زخم می خورند ،میخواهند به دیگران ضربه بزنند.بعضی ها هم نشان می دهند که ظرفیت پولی که بدست آورده اند را ندارند.                                                                                       

بالا بردن نقطه تحمل از درجه پایین شروع میشود تا به درجه بالا برسد، کسی که پس از یک کار ضد ارزش ناراحت وپشیمان است وخود را سرزنش میکند وارد مرحله نفس لوامه شده وپس از آن به نفس مطمئنه میرسد.  

 

درپایان اعضای لژیون باهم دعا کردند. 

نویسنده :همسفر میترا و دستور جلسه ی هفته ی آینده سی دی "بهشت وجهنم "                               

 

                       

نوع مطلب : گزارش لژیون، 
برچسب ها : درمان اعتیاد، کنگره ۶۰، وادی نهم،
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات