درباره وبلاگ

سلام به دوستان محبت.این وبلاگ به منظور كمك به همسفران مسافرانى تهیه وتنظیم گردیده كه فكر مى كنند اعتیاد درمان ندارد وباید تا اخر عمر بار سنگین ان را به دوش بكشند.اعتیاد اخر خط زندگى نیست اما كنگره ٦٠اخر خط اعتیاد براى كسانى است كه مى خواهند درمان شوندو تنها مكانیست كه مى توان از ان رهایى پیدا كرد.امیدوارم این وبلاگ در گسترش كنگره٦٠ نقشى هرچند كوچك داشته باشد.متشكرم.
مدیر وبلاگ : همسفرنرگس ریشی ها
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
گلستان معرفت
وبلاگ همسفر نرگس-كنگره٦٠
سه شنبه 9 شهریور 1395 :: نویسنده : همسفرنرگس ریشی ها       

به نام خداوند بخشنده ومهربان

این جلسه اولین جلسه لژیون از دور دوم با استادی خانم نرگس با دستور جلسه ی وادی دهم ،مورخ ۹۵/۶/۱ رأس ساعت ۱۷:۳۰ آغاز به کار کرد.

صفت های دروغ ،پنهان کاری ،پیمان شکنی،انکار وتوجیه کردن و...جزء صفات یک مصرف کننده است .این صفات گذشته ی اوست وطبق قانون صفت گدشته در انسان صادق نیست ،چون جاریست  ؛می تواند این صفات را تغییر دهد .البته به آرامی ودر طول زمان .قرار نیست در مدت سفر او صفات ناپسند او را پیدا وبه او یاد آوری کنم ،بلکه باید صفات زشت خودم را پیدا واصلاح کنم . در نگاه اول ما فکر میکنیم که صفات بدی نداریم .صفات بدی نمی بینیم :چون پیدا نیست ونفس اماره روی آن را پوشانده است. مدتی که آموزش می گیریم ،آن ها را پیدا می کنیم واین شروع تزکیه کردن است..

====================

در ادامه ی مطلب بخوانید

 خلاصه سخنان استاد:

صفت های دروغ ،پنهان کاری ،پیمان شکنی،انکار وتوجیه کردن و...جزء صفات یک مصرف کننده است .این صفات گذشته ی اوست وطبق قانون صفت گدشته در انسان صادق نیست ،چون جاریست  ؛می تواند این صفات را تغییر دهد .البته به آرامی ودر طول زمان .قرار نیست در مدت سفر او صفات ناپسند او را پیدا وبه او یاد آوری کنم ،بلکه باید صفات زشت خودم را پیدا واصلاح کنم . در نگاه اول ما فکر میکنیم که صفات بدی نداریم .صفات بدی نمی بینیم :چون پیدا نیست ونفس اماره روی آن را پوشانده است. مدتی که آموزش می گیریم ،آن ها را پیدا می کنیم واین شروع تزکیه کردن است .نفس اماره همیشه به دنبال لذت جویی وراحت طلبی است وما را از هر کاری که بتواند باعث رشد وپیشرفت ما بشود ،باز می دارد.اگر مدتیست که آموزش می گیریم ولی تغییری در خود احساس نمی کنیم ،به این دلیل است که دانایی ما بالا نرفته وفرمان ما به دست نفس اماره است نه به دست عقل ما .

خداوند از صفات خودش در اندازه ی کوچک در همه ی ما تعبیه کرده است .خدا مکارترین مکاران است ولی از این صفت خودش به جا وبه اندازه استفاده می کند .او خشم دارد ولی مهربان هم هست .انتقام گیرنده ی سر سختیست ولی بخشنده هم هست .فرق خدا با ما در این است که او میداند جای هر صفت کجاست ولی ما نمی دانیم . ما هم که ذره ای از وجود او هستیم باید مثل او باشیم . بتوانیم تعادل ها را پیدا کنیم واین به تشخیص بالایی احتیاج دارد .

یک جا باید بترسیم شجاع می شویم ،یک جا باید شجاع باشیم ،میترسیم وکار را خراب می کنیم . یک جا باید سکوت کنیم حرف می زنیم ویک جا باید حرف بزنیم ،مشارکت کنیم وتجربه ی خود را به دیگران بگوییم ،سکوت می کنیم .یک جا باید خشم خود را نشان دهیم ،مهربان می شویم ویک جا باید کظم غیظ کنیم ولی با خشم خود آسیب می رسانیم . یک جا آن قد محبت می کنیم که محبت ما ارزشش را از دست می دهد و... این ها نشان می دهد که ما جای هر صفت واندازه ی آن را نمی دانیم . تنها صفاتی مثل ناامیدی ،منیت ،کبر ،ترس بازدارنده ونفرت را باید در وجود خود از بین ببریم .این صفات در زندگی ما جایی ندارد ونمی توانیم بگوییم سر جای خودش ناامید می شویم یا منیت پیدا می کنیم .این ها صفات دنیای تاریکی است .ولی یک جا با صفت خشم خود می توانیم خود را نجات دهیم یا ترس نگهدارنده ما را محفوظ می دارد .

اگر صفات عزت نفس واعتماد به نفس در ما روی تعادل باشد ؛ ما انسانی نرمال وباشخصیت وتوانمند هستیم ولی اگر از اندازه ی خودش پایین تر یا بالاتر باشد صفات بدی در ما حلول می کند وما تبدیل به انسانی با صفات دیگر می شویم . این صفات بد، اخلاق بد ما می شود وبه پیشانی ما می چسبد وما هر جا میرویم آن ها را با خود می بریم .

هر صفتی تعریف خاص خود وخصوصیات خود را دارد .اگردرما، روی تعادل باشد خوب است ولی اگر یک کم این طرف وآن طرف تر باشد به صفت بدی تبدیل میشود . ولی اگر روی تعادل هم باشد این نیست که تا آخر عمر همین طور باشد ؛چون طبق وادی دهم هر روز باید تلاش کنیم تا صفات مثبت خود را نگهداری کنیم .چون صفت گذشته ی انسان تغییر می کند وجاریست . هر چیزی در هستی صفت خود را حفظ می کند جامدات ،گیاهان وحیوانات ،ولی فقط انسان است که اختیار دارد ومی تواند صفت گذشته ی خود را عوض کند .تا ابد مجبور نیست که صفت بد خود را حمل کند وبگوید از من گذشته وکاری از من بر نمی آید . بدترین آدم ها می توانند به بهترین تبدیل شوند وبر عکس .اگر در بهشت برین خدا هستیم ؛اگر صفت نیک ما به صفت بد تبدیل شود ،به ته جهنم سقوط خواهیم کرد .به قول معروف می گویند هفتاد سال عبادت یک شب به باد می رود چون نتوانسته صفت گذشته ی خود را نگهداری کند وسقوط می کند .ما با اعمال درستمان می توانیم صفات نیک خود را حفظ کنیم .

همه چیز در هستی در حرکت است وهیچ چیز نیست که ثابت وبدون تغییر باشد ؛چون مراحل زندگی  تغییر، تبدیل وترخیص است .انسان ناامید هیچ حرکتی نمی کند وعملاً ساکن است . هر چه به او بگویند بیا فلان جا برویم ،فلان کار را بکنیم ،می گوید که چی بشود ،فایده ای ندارد وحس هیچ کاری را ندارد .ما مسافران را درمان می کنیم وآن ها را آموزش می دهیم ولی

اگر مسافری خودش نخواهد که صفات زشت خود را تغییر دهد وجهان بینی خود را بالا ببرد از دست ما کاری بر نمی آید .

بزرگترین معجزه ی حیات خود حیات است .یعنی قدر زندگی خود را بدانید .فقط با بودن در این زندگیست که ما می توانیم معانی ومفاهیم خیلی چیز ها را بچشیم واضداد را لمس کنیم .

وهر چیزی ساعتی دارد واگر ساعتش فرا برسد سه بعد زمان ،مکان وفضا را از دست می دهد وبه جهان ماوراء منتقل می شود .

مثلث ارتباطی نور ،صوت وحس بین تمام موجودات این جهان با همدیگر وباجهان های دیگر ارتباط به وجود  آورد .کسانی هم که در آن جهان هستند می توانند با کسانی در جهان ما ،ارتباط برقرار کنند واطلاعات وپیام های خود را منتقل کنند.خدا می خواهد در این جهان ما فقط طیف هفت رنگ رنگین کمان را ببینیم ونه فرا بنفش را می بینیم ونه مادون قرمز را.

یک آدم مثبت که کارهای ارزشی می کند ،فرکانس خود را تغییر می دهد ونور خدا ر می گیرد ومثل آینه عمل می کند وآن را به دیگران انعکاس می دهد وما چهره ی او را نورانی می بینیم واز او آرامش می گیریم.

گفتن هیچ کدام از حروف الفبا وکلمات به تنهایی معنی ومفهوم  ندارد ولی وقتی در جای مناسب قرار بگیرد وباهم ترکیب شوند ،می توانند معجزه ای به وجود بیاورند وتبدیل به یک شعر زیبا بشوند که زندگی شما را از این رو به ان رو کند یا تبدیل به یک جمله ی حکیمانه شود.

همه ی این اصواتی که ما می شنویم می خواهد ما را به کجا ببرد.گاهی با شنیدن یک صوت ،جسممان این جاست واندیشه ی ما به پروازدر می آید .گویی می خواهد چیزی را به ما نشان دهد وپیامی برای ما دارد .ما اختیار کامل داریم که دل به اصوات وکلام نیکو دهیم تا بتوانیم صفات خود را تغییر دهیم وچه در این دنیا وچه در آن دنیا به صلح وآرامش برسیم . فقط باید به این درجه برسیم که بتوانیم اصوات مخرب را تشخیص دهیم وگوش ندهیم .اصواتی که حال ما را بد می کند.

حس در تمام هستی ونیستی موجود ورؤیت ناپذیر است اما هم نام خودش قابل حس است .یعنی حس یک مصرف کننده را یک مصرف کننده ی دیگر دریافت می کند نه من همسفر .برای همین می گوییم حس رهجو را فقط راهنما که خودش قبلاً مصرف کننده بوده دریافت می کند واو می تواند به او کمک کند وبفهمد نیاز او چیست .

اگر حس انسان آرام باشد وخوب کار کند ،شادی وشعف زیادی به انسان دست میدهد وهر چیزی رادریافت می کند، درست است .ولی ما نمی توانیم روی آن زیاد حساب کنیم چون نمی دانیم کی درست کار می کند وکی نه .برای همین می گوییم قضاوت نکنید .با تزکیه ما می توانیم هم حس های جسممان را تقویت کنیم وهم حس های خارج از جسم را . به جایی برسیم که بتوانیم خدا را حس کنیم وصدای او را بشنویم مثل حضرت موسیٰ (ع)

هم نور ها واصوات مخرب وآلوده وجود دارد وهم نور واصوات خوب .

منظور از دیدن نور دیدن صحنه های مختلف است که باید حواسمان باشد که در تلویزیون ،تلگرام و... نور واصوات مخرب را نبینیم .باید به این فرهنگ برسیم که نور واصوات آلوده را برای هم شهری هایمان هم درست نکنیم .ما نمی تاونیم این اصوات آلوده را از زندگی خود حذف کنیم ولی می توانیم موج گیرنده وفرستنده ی خود را عوض کنیم یعنی صفت خود را تغییر دهیم وبرای این کار مجبوریم حس خود را به آن چیز عوض کنیم .

وقتی حس ما زشتی ها را جذب کند همان زشتی ها را هم منتشر میکند وبرعکس .دیده اید وقتی یک نفر سر یک نفر دیگر داد می کشد ،او هم داد می کشد یعنی زشتی ها را جذب کرده ومنتشر می کند. اگر من هم فقط زشتی های مسافرم را دیدم همان ها را هم منتقل می کنم .پس از امروز ببینیم واقعاً مسافران ما زیبایی دارند یا نه ؟

وهمسفران اعتراف کردند که مسافران آن ها خوبی های زیادی دارند ولی گفتند که ما عادت داریم همه چیز را کامل وبی نقص ببینیم وهمیشه نیستی ها ،کمبود ها ونقص ها جلو چشم ما می آید .استاد هم به آن ها گفت که ما هم عیب داریم وباید این صفت خود را هم درست کنیم که فقط کمبود ها را نبینیم .

سپس استاد ادامه داد : برای تغییر حس هیچ راهی جز تزکیه وجود ندارد وبرای تزکیه تفکر سالم لازم است .از تفکر سالم ایمان سالم به وجود می آید واز ایمان سالم عمل سالم وازهر عمل سالمی حس سالمی به وجود می آید وحس عقل را به کار می اندازد وعقل سالم می شود واز عقل سالم هم به عشق سالم می رسیموبا طی کردن این فرآیند می توانیم صفت گذشته ی خود را تغییر دهیم .گاهی می گوییم این آدم مگر عقل نداشته که این کار را کرده ؟او عقل داشته ولی حس او آلوده بوده واطلاعات اشتباه برای عقل آورده ،برای همین عقل هم اشتباه حکم صادر کرده .

ما این فرآیند را می توانیم در دو خط بنویسیم ولی در بازی های زندگی وفراز ونشیب های آن بسیار مشکل است که بتوانیم صفت گدشته ی خود را تغییر دهیم .دو پارامتر هست که به ما کمک می کند تا این فرآیند را زودتر وبهتر طی کنیم وآن آموزش سالم وتجربه ی مفید است .

اگر تجربه ای در زندگی مان با شکست مواجه می شود نباید دچار غم واندوه شویم وباید این را بدانیم که حتماً یک جای کار خودمان ایراد داشته که شکست خوردیم وآن را باید برطرف کنیم .وقتی انسان به عشق سالم برسد همه ی چیزهای هستی را حتیٰ بدترینش را دوست دارد ومی داند که بدون هستی هیچ است .معلم های ما همه خوب نیستند ،آدم های بد معلم های بد ما هستند .چون آن ها با بدیشان به ما می آموزند که بدی بد است وتوو نکن وبه خاطر نیاز شان وجهل وناآگاهی شان بدی می کنند .

ما وقتی به عشق سالم برسیم برای آن ها ناراحت می شویم وبه جای این که نفرینشان کنیم ،دعایشان می کنیم واین دعا گیرا می شود ؛چون از دست آن ها سختی کشیده ایم .آن ها دیگر نیاز به دشمنی ما ندارند چون بدی خودشان گریبان خودشان را می گیرد.گاهی آن ها را می بخشیم وگاهی با توجه به عمل سالم جواب بدی آن ها را می دهیم .

جلسه با دعای همسفران گلستان معرفت به پایان رسید.

نویسنده :همسفر نرگس وعکس از همسفر معصومه

دستور جلسه ی هفته ی آینده : سی دی بخشش 

نوع مطلب : گزارش لژیون، 
برچسب ها : کنگره۶۰، درمان اعتیاد، وادی دهم،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 16 شهریور 1395 11:32 ب.ظ
با عرض سلام و خداقوت خدمت خانم نرگس راهنمای عزیزم ،مثل همیشه کامل.
امیدوارم توفیق دیدار مجدد شما نصیبم بشود.واقعا دل همه ی بچه های لژیون برای شما تنگ شده است.
امیدوارم اعضای لژیونتان از داشتن راهنمایی چون شما سپاسگذار و قدردان باشند که البته تمام دوستان محبت این چنین هستند.
خداقوت خدمت تصویرگر عزیز خانم معصومه
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic