درباره وبلاگ

سلام به دوستان محبت.این وبلاگ به منظور كمك به همسفران مسافرانى تهیه وتنظیم گردیده كه فكر مى كنند اعتیاد درمان ندارد وباید تا اخر عمر بار سنگین ان را به دوش بكشند.اعتیاد اخر خط زندگى نیست اما كنگره ٦٠اخر خط اعتیاد براى كسانى است كه مى خواهند درمان شوندو تنها مكانیست كه مى توان از ان رهایى پیدا كرد.امیدوارم این وبلاگ در گسترش كنگره٦٠ نقشى هرچند كوچك داشته باشد.متشكرم.
مدیر وبلاگ : همسفرنرگس ریشی ها
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
گلستان معرفت
وبلاگ همسفر نرگس-كنگره٦٠
سه شنبه 16 شهریور 1395 :: نویسنده : همسفرنرگس ریشی ها       

به نام خدا

این جلسه،دومین جلسه از دور دوم لژیون با استادی خانم نرگس ودبیری خانم نجمه (ا) با دستور جلسه ی سی دی بخشش مورخ ۹۵/۶/۱۵ رأس ساعت ۱۷:۳۰ آغاز به کار کرد.ابتدا همسفران مشارکت کردندکه این چنین بود .

همسفر فاطمه :وقتی شخصی را که به شما ظلم کرده ببخشید،یک حس آرامش در درون خودتان ایجاد می کنید .اگر او را نبخشیم ،همیشه فکرمان درگیر است ؛ولی وقتی می بخشیم راحت می شویم .

همسفر زهرا :چون افکار ما منفی شده ومنفی گرا هستیم نمی توانیم ببخشیم ،ولی شاید بتوانیم فقط تا مدت کوتاهی فراموش کنیم وبه حال خوش برسیم ،ولی دوباره که آن شخص را می بینیم ،می فهمیم که او را نبخشیدیم .گاهی حق را به خودمان می دهیم ،ولی همه ی حق باما نیست .

زیباساز

همسفر مرضیه : من از این سی دی فهمیدم که اگر کسی یا چیزی را ببخشی چیز بهتری خدا به ما می دهد .

همسفر نرگس : اگر انسان بتواند ببخشد ،به جاهای بالاتری می رسد وحس بهتری پیدا می کند .پس برای رسیدن به جایگاه بالاتر باید این کار را بکنیم .

همسفر نجمه :ممکن است یک شخصی از کسی بدش بیاید وصفت نا مطلوبی در او ببیند ،ولی باید بداند که آن صفت نا مطلوب در خودش هم هست وباور کردن آن سخت است. در واقع من هم از جنس او هستم . اگر انسان حس بدی در خودش داشته باشد نمی تواند پیشرفت کند واز مراحل مختلف بگذرد.

همسفر نجمه(ا): اگر تحت تأ ثیر حس های منفی باشیم ممکن است باعث تغییر مسیر زندگی ما شود . حس نا خوشایندی که برای یک نفر پیش بیاید اگر تعادل وعقل نداشته باشد،ممکن است که کارهای بدی از او سر بزند.گاهی می گوییم نیتمان خیر است وتمام حق را به خودمان می دهیم در حالی که از تمام افکار خودمان خبر نداریم وممکن است پشت آن چیز دیگری باشد .یک چیزهایی را ممکن است در زندگی از ما بگیرند :چون می خواهند چیزهای بهتری به ما بدهند .

سخنان استاد :

حسهای منفی دائماً در ما وجود دارند وهیچ وقت صفر نمی شوند .ضعیف وقوی می شوند.وقتی با یک نفر قبلاً مشکلی داشتیم وحس های منفی زیادی نسبت به او در ما به وجود آمده ،وقتی به کنگره می آییم وآموزش می گیریم ،سطح انرژی ما بالا می رود وحس های منفی ما به حداقل خود می رسند وما فکر می کنیم که مشکل ما با آن شخص حل شده وحس منفی به او نداریم ؛ولی دوباره به هر دلیلی سطح انرژی ما پایین می رود واتفاقی می افتد که ما می بینیم نه تنها مشکل ما با او حل نشده بلکه حس های منفی ما نسبت به او شدید تر هم شده است .

چون تزکیه وپالایش نکرده ایم ،مدام حس های منفی ما می رود وبرمی گردد وفقط توانستیم آن ها را یک جا بلوکه کنیم که تخریب بیشتری به ما وارد نکند وتا زمانی که علم آن را پیدا نکنیم که چگونه آن ها را پالایش کنیم ،آن ها بر می گردند وحال ما را بد می کنند .

گاهی تحت تأثیر این حس های منفی ،تصمیمات مهمی در زندگی  می گیریم وکار هایی می کنیم که مسیر زندگی ما عوض می شود .وقتی می گوییم من نمی خواستم این اتفاق بیفتد ولی نمی دانم چرا این کار را کردم.گذشت با بخشش فرق دارد .در گذشت ،ما فعلاً فراموش می کنیم ووقتی فرصت وقدرت انتقام را پیدا کنیم حتماً تلافی می کنیم .وقتی ما از کسی انتقام می گیریم به آرامش می رسیم وقضیه برای ما تمام می شود ،ولی برای شخص مقابل تازه قضیه شروع می شود واو می خواهد از ما انتقام بگیرد .پس انتقام ،انتقام را می آورد .اما شخصی که می بخشد به دانایی ومعرفت بالایی رسیده که می تواند ببخشد ودیگر حس بدی هم نسبت به آن شخص ندارد ،ولی در گذشت ما این حس منفی را تا روزی که انتقام بگیریم با خود داریم .هر بار که اسم او یا صدای او را بشنویم حالمان بد می شود واین نشان می دهد که ما او را نبخشیدیم فقط گذشت کردیم .وقتی یک نفر به شما ضربه ای می زند این طبیعی است که از حالت تعادل خارج شوید وناراحت شوید ،ولی اگر بتوانید او را ببخشید به زندگی طبیعی بر می گردید .

وقتی او را ببخشید ،آرامش وخیلی چیزهای دیگر را به  خودتان هدیه داده اید .

آقای امین می گویند تمام آدم هایی که ما در زندگی مان با آن ها سروکار داریم بر اساس تقدیر وحکمت الهی است . کسانی که شاید با آن ها خرده حسابی داریم وقرار است بیایند وبا ما تسویه حساب کنند یا چیزی یا آدرسی را به ما بدهند ویا نیرو های منفی هستند تا ما مورد ازمایش قرار بگیریم .

ولی حتماً ما یک وجه اشتراکی با آن ها داریم ویک چیزی از جنس آن ها داریم .خیلی چیزهای بد را خودمان در زندگی برای خودمان خواستیم وجذب کردیم .وهیچ چیز اتفاقی نیست .

بعضی چیزها را با گذشت زمان بهتر می توانیم ببخشیم .اگر باکسی مشکلی پیدا کردید ودیگران فهمیدند ،حرف هایی که دیگران بین شما واو رد وبدل می کنند را اهمیت ندهید .چون شاید آن ها شما را برای همیشه با او بد کنند ویا اتفاق های بدتری بیفتد. در هنگام مشکلاتی که با دیگران پیدا می کنیم اصلاً اشکالات خودمان را نمی بینیم واشکالات طرف مقابل را می بینیم .نمی توانیم حق را صد در صد به خود بدهیم .او هم حتماً دلائل خاص خودش را داشته که آن کار را کرده است .

چقدر دوست داریم وقتی که ما اشتباهی می کنیم دیگران ما را ببخشند .آن ها هم همین طور هستند .چون همه ی حق با ما نیست ، پس هم باید او ما را ببخشد وهم ما او را .اگر ضربه ای که به ما خورده باشد قابل جبران نباشد بخشش ،سخت می شود .

خدا وقتی بخواهد چیزهای بهتری به ما بدهد چیزهای قبلی را ازما می گیرد .گاهی می گوییم مگر خدا بخشنده نیست ،چرا چیزهایی که می دهد را از ما پس می گیرد ؟تمام دلخوشی زندگی من فلان چیز بود وخدا از من گرفت ؟

خدا از همان اول به ما گفته (در کتابش وتوسط پیامبرانش) که انسان من این نعمت ها را در دنیا برای تو افریدم .از آن ها استفاده کن ولذت ببر ،ولی به آن ها دل نبند ووابسته نشو چون بر حسب حکمتم آن ها را ممکن است از تو بگیرم .

شاید مناسب ما نباشد ودیگر به درد ما نخورد . حتیٰ صفات را هم ممکن است از ما بگیرد تا بعداً بهترش را به ما بدهد . ما باید یک مدت بدون آن ها زندگی کنیم .ولی این اتفاق باید در زندگی ما بیفتد وبرای این کار شاید کسانی را مأمور کند که آن چیزها را از ما بگیرند .چون ما با زبان خوش خودمان نمی دهیم .

پس اگر بتوانیم ببخشیم ورها کنیم،درهای رحمت خدا به روی ما باز می شود .

جلسه با دعای همسفران به پایان رسید.

نویسنده؛همسفرنرگس وعکس ؛همسفر معصومه

دستور جلسه هفته ی آینده:صفحه ی ۶۸کتاب ۶۰ درجه تا صفحه ی ۱۰۵

نوع مطلب : گزارش لژیون، 
برچسب ها : سی دی بخشش، لژیون همسفران، درمان اعتیاد،
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات