درباره وبلاگ

سلام به دوستان محبت.این وبلاگ به منظور كمك به همسفران مسافرانى تهیه وتنظیم گردیده كه فكر مى كنند اعتیاد درمان ندارد وباید تا اخر عمر بار سنگین ان را به دوش بكشند.اعتیاد اخر خط زندگى نیست اما كنگره ٦٠اخر خط اعتیاد براى كسانى است كه مى خواهند درمان شوندو تنها مكانیست كه مى توان از ان رهایى پیدا كرد.امیدوارم این وبلاگ در گسترش كنگره٦٠ نقشى هرچند كوچك داشته باشد.متشكرم.
مدیر وبلاگ : همسفرنرگس ریشی ها
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
گلستان معرفت
وبلاگ همسفر نرگس-كنگره٦٠
بنام قدرت مطلق الله

قضاوت و جهالت


بارها پیش آمده که در مورد کسی قضاوت می کنیم و بعد میبینیم برعکس آن چیزی بوده که ما تصور کردیم و از قضاوتی که کردیم پشیمان شدیم و این یعنی قضاوت از روی جهالت.


دستور جلسه قضاوت و جهالت،با دو کلمه انسان را به فکر وا می دارد.
خداوند دانای مطلق است،پس او می تواند بهترین قاضی برای تمام هستی باشد.
بهترین قاضی که عدالت را اجرا می کند و هر چیز را سر جای خودش قرار می دهد.
قضاوت از روی جهالت مخصوص انسان است. انسان ها پیچیدگی زیادی دارند، مجموعه رذائل و فضائل هستند، گذشته نا معلومی دارند، چطور می شود در مورد آن ها سریع قضاوت کرد؟
قضاوت کردن یعنی نظر قطعی دادن در مورد چیزی، کسی یا اتفاقی و حکم صادر کردن در مورد آن.
منِ همسفر در مورد مسافرم نمیتوانم قضاوت کنم چون او بیمار است، حالات او هر لحظه متغیر است مثل این است که یک روز شیطان در او حلول می کند و روز دیگر فرشته...
بارها پیش آمده که در مورد کسی قضاوت می کنیم و بعد میبینیم برعکس آن چیزی بوده که ما تصور کردیم و از قضاوتی که کردیم پشیمان شدیم و این یعنی قضاوت از روی جهالت.
من تا زمانی که نیاموزم در مورد مسافرم قضاوت نکنم، مرتب برای کارهایی که می کند نگران می شوم، بهم میریزم،غصه می خورم، نا امید می شوم،به او اعتماد نمی کنم، مرتب در کار او دخالت می کنم و نمی توانم تا او را به حال خودش رها کنم. پس من هیچ آموزشی از کنگره دریافت نکرده ام و فقط یک وقت و انرژی برای آمدن و رفتن به کنگره گذاشته ام. کنگره به ما تفکر کردن را می آموزد. مسافر مرتب در مورد کارهایش در حال تفکر کردن است و به عاقبت آن می اندیشد. هر کس برای کاری که می کند مسلما توجیهی دارد و از نهایت دانایی خود استفاده می کند و تصمیم می گیرد. حتی اگر آن کار از نظر دیگران کاملا اشتباه باشد، از نظر او کاملا درست است.
من این را باید بدانم که اگر کسی کار اشتباهی می کند، خودش پاسخگوست و ضرر و زیانش هم بیشتر به خودش می رسد بنابراین چرا من خودم را ناراحت کنم؟
همسفر باید صبر کردن را بیاموزد و خودش را کامل و بی نقص نداند. گاهی باید نظاره گر اشتباهات دیگران باشیم و مانند خداوند که مدام اشتباهات ما را میبیند،  پرده پوشی می کند و منتظر می ماند تا ما راه درست را پیدا کنیم.
اگر قرار باشد که همه ی انسان ها بدون نقص باشند که دیگر جایشان روی زمین نیست. بنابراین پس از دیدن چیزی که خوشایندمان نیست بجای قضاوت کردن سریع یک ساعت، یک روز، یک هفته،یک ماه و یا یک سال مهلت دهیم و منتظر بمانیم تا حکمت و راز نهان آن چیز برایمان آشکار شود.
من باید بدانم که کجا قضاوت کنم و کجا قضاوتی نکنم. جایی که به من مربوط نمی شود اگر قضاوت کردم درون خودم سیاه می شود.
قضاوت کردن ضدارزش های دیگری را به همراه می آورد.
غیبت، دخالت، تجسس، معرکه گیری، درگیری و حرمت شکنی محصولات قضاوت کردن است که همه ی آن ها در کنگره نهی شده است.
 در پایان از آقای مهندس سپاسگذارم که فرهنگ سازی می کنند تا ما از این ضد ارزش ها فاصله بگیریم ، سرمان به کار خودمان گرم باشد تا در صلح و آرامش زندگی کنیم.

با احترام کمک راهنما همسفر نرگس (لژیون یکم )
 نویسنده : همسفر ریحانه

نوع مطلب : مطالب آموزنده، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 24 خرداد 1399 06:24 ب.ظ
باسلام وخدا قوت خانم نرگس و خانم ریحانه عزیز عالی بود .


   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic