درباره وبلاگ

سلام به دوستان محبت.این وبلاگ به منظور كمك به همسفران مسافرانى تهیه وتنظیم گردیده كه فكر مى كنند اعتیاد درمان ندارد وباید تا اخر عمر بار سنگین ان را به دوش بكشند.اعتیاد اخر خط زندگى نیست اما كنگره ٦٠اخر خط اعتیاد براى كسانى است كه مى خواهند درمان شوندو تنها مكانیست كه مى توان از ان رهایى پیدا كرد.امیدوارم این وبلاگ در گسترش كنگره٦٠ نقشى هرچند كوچك داشته باشد.متشكرم.
مدیر وبلاگ : همسفرنرگس ریشی ها
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
گلستان معرفت
وبلاگ همسفر نرگس-كنگره٦٠
دوشنبه 20 مهر 1394 :: نویسنده : همسفر معصومه        

به نام قدرت مطلق

 

این جلسه چهارمین جلسه لژیون با استادی خانم نرگس ودبیری خانم مریم با دستور جلسه ی پرسش وپاسخ روز یکشنبه مورخ ۱۹/۷/۹۴ راس ساعت ۱۶:۳۰ آغاز به کار کرد.

اعضای لژیون سه سوال پرسیدند که چنین بود.چرا مردان ما مصرف کننده شدند؟

ما چه نقشی در مصرف کننده شدن آنها داشتیم؟

چرا تقدیر ما زندگی با یک مصرف کننده شده؟

استاد:مسافران به دلیل نااگاهی خودشان سراغ مواد رفتند.سیستم ایکس آنها دچار نقص بوده مثلادردی داشتند بی حوصله بودند بد اخلاق بودند بی خوابی داشتند مشکل جنسی داشتند که اینها به دلیل نقص این سیستم است یا فکر می کرده اگر کمی مصرف کند اشکالی پیش نمی آید و می تواند بهتر کارکند و برای خانواده بهتر پول در بیاورد اما متاسفانه در گیر اعتیاد شده .درواقع می خواسته مشکلش را حل کند و اوضاع را بهتر کند اما چون بلد نبوده چه طور مشکلش را حل کند این اتفاق افتاده .همه ی مصرف  کننده ها اول از تفریحی مصرف کردن شروع کردند و مصرف کننده ی حرفه ای شدند. همه ی اینها فکر می  کردند بدن قوی ای دارند ،حواسشان هست بلدند چه کار بکنند که مصرف کننده نشوند ،اراده قوی دارند وهر موقع بخواهند کنار می گذارند و مشکلی برایشان پیش نمی اید .همه ی اینها دلیل بر ناآگاهی آنان است که مواد را دست کم گرفته اند .اعتیاد آرام آرام وارد زندگی ما شده .یک روز مسافر سنگ بوده و اعتیاد آب ، آب چکه چکه روی سنگ می چکد وسنگ را خورد می کند وما خورد شدیم حالا بر عکس شده مسافر آب شده و اعتیاد سنگ سخت که به این راحتی از زندگی ما بیرون نمیرود .ما مثل خودش می شویم وکم کم آن را نابود می کنیم .درست است که اینها از قبل اعتیاد داشتند وبا ما ازدواج کردند اما من همسفر با ناآگاهی خودم به او فشار هایی آورده ام ویک جاهایی خرابکاری کرده ام که اعتیاد او را بدتروبدتر کردم.اگر باز هم دست از نادانی خودم بر ندارم بعد از رهایی سراغ ضد ارزشهای بدتر می رود.

هراتفاقی که برای ما می افتد یک صور آشکار دارد ویک صور پنهان .صور آشکار این قضیه این است که در اثر ناآگاهی خودش بوده ،سیستم ایکسش خراب شده بوده ،من با ناآگاهی خودم آن را بدتر کردم اما مهم صور پنهان این قضیه است که حقیقت چیز دیگریست.۴ دلیل من پیدا کردم شما هم بروید فکر کنید شاید دلایل دیگری پیدا کنید.

۱)شاید روزی به کسی که در این وضعیت بوده شاد شدم ودر دلم گفتم حقش بوده .

۲)شاید برای کسی دل سوزاندیم یا دل کسی را سوزاندیم پس مستحق این هستیم که در این شرایط قرار بگیریم.

۳)شاید منع کسی را کردیم وبه سرمان آمده.

۴)سوال داشتیم و می خواستیم بیشتر بدانیم.

هیچ چیز در دنیا بی حکمت نیست وهیچ اتفاقی اتفاقی نمی افتد.حتما حساب وکتابی پشت آن هست که ما از آن بی خبریم .یک قانونی در هستی هست که می گوید از مکافات عمل غافل مشو گندم از گندم بروید جو زجو.حالا یا مکافات عمل من بوده یا قرار بوده من یک چیز هایی در کنار این مصرف کننده یاد بگیرم ویا هر دو بوده.هر چیزی که برای ما اتفاق می افتد به خاطر خواسته های ما وطرز فکر ماست.چرا اطرافیان من دچار مصرف کننده نشدند ومن شدم؟

وقتی همسفر می گوید چرا من ؟دو حالت وجود دارد . یا این قدر خودش را تافته جدا بافته  می داند فکر می کند خدا به او تعهد داده که زندگی اش سخت نبا شد .

فکر می کند زندگی باید همیشه بر وفق مرادش باشد انگار در حقش بی عدالتی شده ومستح اعتیاد نبوده درحالی که هر اتفاقی که برای ما می افتد چه خوب چه بد عین عدالت است .خدا حتی به پیامبرانش هم تعهد نداده که زندگی راحتی داشته باشند.چرا شما نباید دچار مصرف کننده بشوید؟

یک موقع می گوید چرا این اتفاق برای من افتاده ؟دارد دنبال دلیل اصلی می گردد وبه دنبال حقیقت است .روی اعمال خودش فکر می کند ومی گوید چه کردم که تقدیرم این شده؟در درون شما حتما یک چیزی بوده که این تقدیرتان شده.من دیدم که در کنار این شخص خیلی چیزها یاد گرفتم ومی گیرم مثل صبر .

دانایی وظرفیت من بالا رفته .من ومسافرم در اعتیاد چیز هایی بدست آوردیم که می بینم کسانی که مصرف کننده ندارند بدست نمی آورند .گنج که بدون رنج بدست نمی آید .برای ساختن دل هم هیچ راهی به جز سوختن دل وجود ندارد.وقتی دلت میسوزد وسختی می کشی ،داری به خدا نزدیک تر می شوی ، دلت دارد شکل می گیرد و وسعت پیدا می کند.

خود من نگاه که می کنم می بینم در زندگی ام سوال خیلی داشتم وخدا می خواست من جواب سؤالاتم را عملی در زندگی بگیرم خدا می خواهد ما به تمام خواسته هایمان برسیم حتی آنهایی که ظاهرا به ضررمان است .سؤال های من تقدیر مرا رقم زد ودچار مصرف کننده شدم تا از آموزش های کنگره جواب سؤال هایم را بگیرم.منآن موقع جواب آن همه بد بختی را نمی فهمیدم اماحالا می  فهمم که باید دچار مصرف کننده می شدم.من یک مرد قوی از همه لحاظی می خواستم  وباید با ۱۲ سال اعتیاد بهای آن را می دادم .حالا او مردی است که من می توانم به او افتخار کنم .

هر کس در زندگی یک مسیری دارد که باید طی کند واتفاق هایی که در این مسیر برای ما می افتد چه خوب چه بد تقدیر ماست و آن کسی که می داند در این مسیر چه اتفاقی برای ما بیفتد خوب است خداست شاید از نظر ما اتفاق هایی مثل زلزله فقر،اعتیاد ،بیماری وخیلی چیز ها خوب نباشد اما از نظر خدا خوب است .ما که همه چیز را نمی دانیم خدا حکیم وداناست .اگر فکر می کنیم که نگذاریم که شوهر وفرزندانمان در چاه بیفتند و مراقب آن ها باشیم یا بگوییم من اینو آدمش می کنم ،اشتباه می کنیم چون آن کسی که باید به همه ی ما کمک ،محافظت وهدایت کند خداست .ما قدرتی نداریم که کاری بکنیم اما یک سری ابزار هایی در دست داریم که اگر به موقع وبه جا از آن ها استفاده کنیم می توانیم کمک کنیم .نتیجه دست ما نیست اما امید به خدا یا جواب می دهد یا نمی دهد.اگر جهان بینی ما ودانایی ما بالا برود می توانیم کمک کنیم .

نویسنده :همسفر معصومه

دستور جلسه هفته آینده :مثلث آرامش

نوع مطلب : جهان بینی، گزارش لژیون، 
برچسب ها : کنگره۶۰، درمان اعتیاد، جهان بینی، گزارش لژیون،
لینک های مرتبط :
شنبه 25 مهر 1394 08:15 ق.ظ
سلام و خدا قوت خدمت استاد گرانقدرم و معصومه عزیز
من به این نتیجه واقعی رسیده ام که آمدن به گنگره توفیق میخواهد و ناراحتم از اینکه نتوانسته ام چند جلسه ای را به دلیل مشکلاتی که داشتم سرکلاسها حضور داشته باشم ولی با خواندم این مطالب کمی دلگرمی گرفتم از اینکه میتوانم چکیده ای از مطالب را که در لژیون گفته میشود فرا بگیرم باز هم تشکر میکنم و آرزوی سلامتی برای تمامی خدمتگزاران کنگره 60 بخصوص شعبه امین گلی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات