درباره وبلاگ

سلام به دوستان محبت.این وبلاگ به منظور كمك به همسفران مسافرانى تهیه وتنظیم گردیده كه فكر مى كنند اعتیاد درمان ندارد وباید تا اخر عمر بار سنگین ان را به دوش بكشند.اعتیاد اخر خط زندگى نیست اما كنگره ٦٠اخر خط اعتیاد براى كسانى است كه مى خواهند درمان شوندو تنها مكانیست كه مى توان از ان رهایى پیدا كرد.امیدوارم این وبلاگ در گسترش كنگره٦٠ نقشى هرچند كوچك داشته باشد.متشكرم.
مدیر وبلاگ : همسفرنرگس ریشی ها
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
گلستان معرفت
وبلاگ همسفر نرگس-كنگره٦٠
دوشنبه 4 آبان 1394 :: نویسنده : همسفر لیلا        

به نام قدرت مطلق الله

گزارش عملکرد لژیون در تاریخ 3/8/ 94

این جلسه ششمین جلسه لژیون با استادی خانم نرگس و دبیری خانم مریم با دستور جلسه ی سیدی خانواد ه

در تاریخ۹۴/۸/۳راس ساعت 16:30اغاز به کار نمود.

در ابتا اعضای لژیون مشارکت کردند که چنین بود...

همسفر فهیمه :کسی که اعتیاد دارد محبت را از جای دیگر میگیرد. از خانواده دور میشودجای دیگر هم به جای محبت به او زهر میدهند.

همسفر نجمه:هر انسانی در زندگی مانند درخت است.ریشه مهمترین بخش درخت است که درخت را در برابر طوفان نگه میدارنددر خانواده باید هر یک وظیفه ی خودش را بداندو اگر مادر حس خوبی داشته باشد و خلق و خوی تاثیر گذاری داشته باشد میتواند به بقیه اعضا انتقال دهد.

همسفر مهسا:شخصی که اعتیاد دارد در فاز خودش است.اگر فرزندش خاطره ای برای پدر مصرف کننده اش تعریف کرد پدر

عکس العمل نشان نمیدهد. و کم کم پدر و پسر از هم دور میشوندهمسفر مریم:خانواده را محبت نگه میدارد . برای مسافرتان شان و احترام خصوصا جلوی بچه هایش داشته باشید.اگر مسافرتان یه حرفی زد شما سر به سرش نگذاری روی حرفتان پا فشاری نکنید دگرگونی درون مصرف کننده است مثل اختالف بهار و تابستان و شما نباید با حال بدی مسافرتان حالتان بد شود.

سخنان استاد:سیدی خانواده و فرمایشات اقای امین محبت واقعی را به ما یاد میدهد.

محبت واقعی انست که ما خواسته دیگران را به خواسته ی خودمون ترجیح دهیم.

همان طور که گفتیم انتقام ، انتقام را میاورد و پیشینه دارد و محبت هم محبت را میاورد و پیشینه دارد.

یک مثالی زدند استاد یه موقعی یه مشکلی برات پیش اومده و خدا کسی را سر راهت میگذاردشاید این ادم در حیات های قبلی ما بوده و اومده لطف ما را جبران کنداین طوری است که محبت ادامه دار میشود و محبت را میاورد.

جسم مثل ماشین و راننده ی ان روح و روان ما است.جسم و روان تابع یکدیگرند و هر کاری که میخواهی بکنی باید جسمت را به کا بیندازی.

نیروهای بازدارنده و منفی به چهار دسته تقسیم میشوند.

1-جهل و نادانی وقتی ما دانایی نداریم تفکر نمیکنیم و ذرات ناخالصی نفس سوء استفاده میکنندو هر کاری بخواهند میکنند.2-ماده چون ما ، در جهان مادی زندگی میکنیم شیطان برای ما مشکل درست میکند.سکس ، ماشین ، خونه ، قرص اینها جزئ ماده هستند.

3- رفیق بد –حسود- طماع- احمق -دانای نادان

4- سپاه شیطان و ابلیس که دشمت قسم خورده ماست.اینها می خواهند حس ما را الوده کنند و پوست ما را بکنند.

 این نیروها از چشم ما پنهان میشوند و کار خودشان را میکنند.مثلا میگویند تو که ادم بدی نیستی تو که حقت نیست که فلانی با تو اینطوری رفتار کندیا میگه دیگران به تو ظلم کردند مسافرت  به تو ظلم کرده، تو خوبی و ....حس شما را الوده میکند فتنه به پا میکند و پنهان میشود..و حال ما خراب میشود.نیروی بازدانده فرماندهی را از ما میگیرد.و 80 درصدکار های ما دست  نیروهای بازدارنده است  نه دست ما ،فرمان دست یکی دیگر است.

نیروهای بازدارنده وظیفه دارند که ما به تکامل برسیم و ما با وجود آن ها به عظمت روشنایی ها پی میبریم و به نقطه ای بریسم که از انجا انشعاب یافته ایم. آن ها حس ما را آلوده می کنند وما در حس های منفی مثل قضاوت ،ترس ،ناامیدی ،قیاس،منیت و،بدبینی میمانیم وحالمان بد می شود ونمی توانیم تشخیص خوب وبد را از هم بدهیم.

کسی یه مسئله ای مثلا کنگره را قبول ندارد با ان تدافعی عمل نکنید.و جبهه نگیرید اختیار فرد را محترم بشمارید و به نگویید بیا کنگره حس لجاجت فرد فعال میشود.


اقای امین :ما هر چیز می خواهیم یاد بگیریم از طبیعت یاد میگیریم

در خت را هرس میکنیم تا رشد کند و میوه ی خوب دهد.درخت در طوفان میشکند چون هرس نشده است . شاخ و برگ های

اضافی دوستان و تعلقات و مدرک تحصیلی ما غیر از افراد خانواده هستند.

محبت سوری و قردادی نیست یعنی ما فقط نباید به  افراد خانواده که با هم رگ و خون هستیم محبت کنیم .کسانی که  محبتی بین ان ها دیده نمیشود  مثل ظر فهای تو خالی اند.باید به همه محبت کنی نگویید این ها پدر و مادرم هستن باید به آن ها فقط محبت کنم .

در سیدی انسان به کارخانه تشبیه شده  مواد اولیه مرغوب کارخانه را خانواده تهیه می کنند، که همان امکانات مادی و عاطفی و احترام و شخصیتی است که خانواده به فرد می دهند.اگر پیوند محبت با اعضای خانواده آسیب ببیند دیگر مواد اولیه مرغوب به دستش نمی رسد و مجبور است برای این که کار خانه به کار خودش ادامه دهد مواد اولیه نا مرغوب را از جای دیگر تهیه کند.

مادر دوست من برای دوست من مرغوب و برای من نامرغوب است. جایگاه هر شخصی را در حد خودش بدانیداگر جایگاه ها را قاطی کنید توقع شما از شخص بالا میرود ومشکل برایتان پیش می اید.

       

جلسه با این دعا به پایان رسید.

خداوندا دل های ما را از طرف نفرت به طرف عشق بگردان

دستور جلسه ی هفته ی اینده ادامه ی سیدی خانواده و وادی تفکر

نویسنده :همسفر لیلا

نوع مطلب : جهان بینی، گزارش لژیون، 
برچسب ها : کنگره ۶۰، مهندس دژاکام، جهان بینی، خانواده،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 11 آبان 1394 05:33 ب.ظ
باسلام وخدا قوت به شما خدمتگزارن کنگره ۶۰.
ازشما کمال تشکر را دارم که بدون دریافت هیچگونه حقوق مادی،اینگونه تلاش بی وقفه برای بهبود زندگی بقیه دارید.
اجرتون با خدا.انشالله روز به روز شاهد رهاشدن افراد خواهان رهایی باشیم.
سه شنبه 5 آبان 1394 07:48 ق.ظ
با سلام و درود خدمت استاد گرانقدر و نویسنده خوب و توانا
خیلی از بیانات شما استفاده کردم و ممنونم با تمام مشغله هایی که دارید خلاصه مطالب را در سایت گذاشته برای بهره مندی هر چه بهتر رهجویانتان امیدوارم همیشه پاینده و استوار باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات