درباره وبلاگ

سلام به دوستان محبت.این وبلاگ به منظور كمك به همسفران مسافرانى تهیه وتنظیم گردیده كه فكر مى كنند اعتیاد درمان ندارد وباید تا اخر عمر بار سنگین ان را به دوش بكشند.اعتیاد اخر خط زندگى نیست اما كنگره ٦٠اخر خط اعتیاد براى كسانى است كه مى خواهند درمان شوندو تنها مكانیست كه مى توان از ان رهایى پیدا كرد.امیدوارم این وبلاگ در گسترش كنگره٦٠ نقشى هرچند كوچك داشته باشد.متشكرم.
مدیر وبلاگ : همسفرنرگس ریشی ها
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
گلستان معرفت
وبلاگ همسفر نرگس-كنگره٦٠
چهارشنبه 13 آبان 1394 :: نویسنده : همسفر معصومه        

زندگی همین لحظه هاست


زندگی مجوعه ای از روزها وماه ها وسال هاست؛

روزهایی که با شتاب می گذرند و هرگز بازنمی گردند.


می گویند وقت طلاست ولی بدون تردید وقت از طلا گران بهاتر است؛زیرا با صرف وقت می توان طلا به دست آورد ولی دقایق تلف شده را با طلا نمی توان خرید.


چه بسیارند آنانی که وقت خود را بیهوده تلف می کنند.گویی قرن های طولانی در این جهان زندگی خواهند کرد.اگر پولشان گم شود ،دل آزرده می شوند ودر جست وجوی آن ،دنیا را زیر و رو می کنند اما هرگز از تلف شدن وقت خویش نگران وناراحت نمی شوند.

عمر حقیقی را ،شناسنامه ی ما تعیین نمی کند.زیستن وزندگی زیبا ،تنها همان فرصت هایی است که با رفتار های زیبا وکار های بزرگ می گذرد.

می گویند ، اسکندر در میان سفر به شهری رسید واز گورستان عبور کرد.سنگ مزارها را خواند وبه حیرت فرو رفت ؛ زیرا مدت حیات صاحبان قبر ها که بر روی سنگ ها حک شده بود ، هیچ کدام از ۱۰ سال تجاوز نمی کرد. یکی از بزرگان شهر را پیش  خواند. به او گفت: شهری به این صفا با هوای خوب وآب گوارا ، چرا زندگی مردمش چنین کوتاه است؟ ؟ ؟    آن مرد بزرگ پاسخ داد: ما زندگی را با نظری دیگر می نگریم ، زندگی به خوردن وخفتن و راه رفتن نیست.

اگر چنین باشد ما با حیوانات تفاوتی نداریم.

زندگی حقیقی آن است که در جست وجوی دانش ویا کار مفید وسازنده بگذرد.

با این قرار، هیچ کس  بیش از ۵ و۶ وحداکثر۱۰ سال زندگی نمی کند؛ زیرا قسمت اعظم عمر به غفلت سپری می شود.

کسی در زندگی موفق است که اکنون وفرصت حال را دریابد وهمیشه فکر کند که بهترین فرصت من امروز است. امروز را به فردا افکندن وبه امید آینده نشستن ، کار درستی نیست. همچنان که امروز را به یادآوری گذشته های از دست رفته ، گذراندن وافسوس خوردن نیز شایسته نیست.

خیام شاعر بزرگ ایرانی گفته است :

از دی که گذشت هیچ از او یاد مکن         فردا که نیامده است فریاد مکن

برنا مده   و  گذشته   بنیاد    مکن         حالی خوش باش وعمر بر باد مکن

 آیا منظور از خوش بودن در این شعر ، خنده های بیهوده وخوش گذرانی وبه قول بعضی ، الکی خوش بودن است ؟‌ ؟  «نه» ؛ خوشی  واقعی ، دل های دیگران را شاد کردن ،گره از کار دیگران گشودن وبا دیگران خندیدن است که خدا دوستدار کسانی است که شادی های خود را با دیگران تقسیم وغم را از دل دیگران منها می کنند.

می گویند : قدر وقت را بدانید ودقایق گران بها را بیهوده از دست ندهید.

مقصود این نیست که دائما در کوشش واضطراب باشید و راحت وآرام برخود حرام کنید. ساعاتی که در مصاحبت دوستان می گذرد یا برای گردش و ورزش وبازی های تفریحی مصرف می شود ، در ردیف اوقات تلف شده ، نیست.

وقتی زیبایی های آفرینش را می بینیم ، وقتی سبزه ها ، گل ها ،درختان ، آسمان آبی یا  پرستاره را با شگفتی واعجاب مرور می کنیم ویا برساحل دریا ، یا رودخانه می نشینیم ، وقت خود را تلف نکرده ایم. اینها جزء  زندگی است بخصوص اگر با تأمل و فکر وعبرت همراه باشد.

زندگی همین لحظه هاست واز دست دادن فرصت ها جز غصه واندوه  چیزی همراه ندارد.

این سخن زیبای نهج البلاغه ، یادمان باشد: فرصت ها مثل گذشتن ابرها می گذرند، فرصت های خوب وعزیز را دریابید.

نوع مطلب : مطالب آموزنده، داستان های اموزنده، 
برچسب ها : کنگره ۶۰، راهنمای اعتیاد، داستان های اموزنده،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 14 آبان 1394 10:13 ق.ظ
سلام و درود خدمت معصومه عزیز
واقعا مطلب زیبایی بود از خواندنش لذت بردم امیدوارم همیشه موفق باشی و یار خوبی برای مادر عزیزت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic