درباره وبلاگ

سلام به دوستان محبت.این وبلاگ به منظور كمك به همسفران مسافرانى تهیه وتنظیم گردیده كه فكر مى كنند اعتیاد درمان ندارد وباید تا اخر عمر بار سنگین ان را به دوش بكشند.اعتیاد اخر خط زندگى نیست اما كنگره ٦٠اخر خط اعتیاد براى كسانى است كه مى خواهند درمان شوندو تنها مكانیست كه مى توان از ان رهایى پیدا كرد.امیدوارم این وبلاگ در گسترش كنگره٦٠ نقشى هرچند كوچك داشته باشد.متشكرم.
مدیر وبلاگ : همسفرنرگس ریشی ها
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
گلستان معرفت
وبلاگ همسفر نرگس-كنگره٦٠
سه شنبه 26 آبان 1394 :: نویسنده : همسفر لیلا        


حضرت علی می فرماید برای  دنیا همان کن که هر لحظه زنده ای و برای آخرت همان کن که هر لحظه خواهی رفت. ما داریم تمرین می کنیم که چگونه از زندگی بهره مفید ببریم مثلاً پشت سر کسی حرف نزنید، اگر پشتوانه نداری لقمه به اندازه خودت بردارو... 

 

می خواهم در مورد تنها آمدن و تنها رفتن صحبت کنم منظورم آمدن به این دنیا است، باید یک منظوری باشد شما وقتی دانشگاه می روید یک منظوری دارید هر جا می روید یک مسئله خاص را دنبال می کنید واقعاً اگر محبت بین ما انسانها وجود نداشت ما چکار می کردیم ، سعی می کنیم کارهائی نکنیم که این محبت را خدشه دار کند ودائم در حال آموزش گرفتن هستیم و یاد می گیریم که پاهایمان را از گلیم مان فراتر نگذاریم آموزش می گیریم که خدمت کنیم و خیانت نکنیم و یاد می گیریم که تن  آدمی شریف است به جان آدمیت، نه قوم ، نه لباس،نه پول و... نشان آدمیت نیست مرتب آموزش می گیریم کسی که به ما خدمت کرد حتی به اندازه یک پَرهِل، قدر آن را بدانیم حضرت  ( علی ) می فرماید هر کس یک کلمه  ای به من بیاموزد من بنده او هستم کسی که به ما می آموزد قدر آن را بدانیم شکر گذار باشیم اینها همه در پرتوی مهربانی است اگر این مهربانی را بر دارند ما مثل صخره گِلی فرو می ریزیم شما وقتی قرآن هم باز می کنید با بسم الله الرحمن الرحیم شروع می شود یعنی با مهر و محبت شروع می کنید چون اگر این عشق و محبت نباشد هیچ چیز دیگرنیست تمام بدبختیها،خود کشی ها، جدائی هاو... همه مال بی محبتی است پس ما دستور داریم با مهربانی به حیات خود ادامه دهیم مهربان باشیم، آسایش داریم و گرنه سختی و بدبختی است.

حضرت علی می فرماید برای  دنیا همان کن که هر لحظه زنده ای و برای آخرت همان کن که هر لحظه خواهی رفت. ما داریم تمرین می کنیم که چگونه از زندگی بهره مفید ببریم مثلاً پشت سر کسی حرف نزنید، اگر پشتوانه نداری لقمه به اندازه خودت بردارو... امکان ندارد انسانی دچار مشکلات نشود دچار مشکل شدن جز فرآیند و بافت زندگی همه ما هست و مهمترین قسمت همین جاست که باید به توانائی هائی برسیم، پس اگر مشکلی بوجود می آید لعنت خداوند نیست رحمت خداوند است اگر کسی می خورد زمین خودش باید بلند بشود اگر بلند نشود راه رفتن یاد نمی گیرد حالا چگونه می توانیم از زندگی بهره مفید بیریم؟ تا آن توانائی ها را بدست نیاوریم ما نمی توانیم از زندگی بهره مفید ببریم این توانائی ها چیست ؟ اول قدرت تفکر است که وادی اول می گوید با تفکر ساختارها آغاز میشود اگر ما همان وادی اول را یاد بگیریم سیزده وادی ما بقی پیشکشتان، مشکل ما این است که تفکر نمی کنیم واحساسی عمل می کنیم برای حل یک مسئله شاید هزاران راه وجود داشته باشد ولی ساده ترین راه بی منطق ترین   و... اول آن را انتخاب می کنیم هر کاری که می خواهیم بکنیم، انجام دهیم ولی پنج دقیقه دیرتر وقبلش تفکر کنیم مسئله بعدی قدرت انجام عمل است قدرت انجام عمل یکی از مسائل فهم است که ما قدرت انجام عمل را داریم یا نداریم ممکن است کسی خیلی از کتب را حفظ باشد و تفسیر کند ولی قادر به انجام آن نباشد یکی از بزرگان می گوید حفظ قرآن مقدمه عمل و فهم است، باید به فهم برسد وعمل نماید به من گفتند که دو دهم سی سی بخور آیا قدرت عمل کردن به این موضوع را دارم یا نه می گویم رفتم خانه می روم حمام آیا خانه رسیدی قدرت عمل را دارید؟یک موقع یک هفته قدرت رفتن به حمام را ندارید می گوئید صبح می روم حمام، صبح می گوئید شب می روم! لباسهایمان کثیف است قدرت عوض کردن نداریم.

 

پس قدرت انجام عمل یکی از مسائل فهم ماست حالا قدرت انجام عمل چند قسمت می شود اعمالی که انجام می دهیم یکسری مثبت، یکسری منفی و یکسری اعمال هم خنثی است که عمل مثبت را باید انجام دهیم عمل منفی را باید انجام ندهیم و یکسری هم بی عملی است یعنی هیچ کاری نباید انجام دهیم مثلاًمن با کسی دعوا کردم و هر چه تلاش می کنم برای آشتی خراب تر می شود باید هیچ کاری انجام ندهم که در فقه  این کارها را تقسیم بندی کردن که یکسری از کارها واجب است مثل نماز خواندن یکسری کارها هم نباید انجام دهیم و حرام است نزدیکی با محارم  مثل مادر حرام است، دروغ نباید بگوئید و... یکسری کارها را نباید انجام دهید ولی اگر انجام دهید بهتر است اگر پولی دارید که به کسی می توانید کمک کنید خوب است ولی اگر هم ندادید اتفاقی نمی افتد اگر در هفته که باید یک سی دی گوش کنید اگر دو تا گوش دادید بهتر است.

مطلب بعدی قدرت فیزیک بدن است که حائز اهمیت است  آقایان باید در روز هشت هزار قدم پیاده روی کنند چون بدن انسان خلاف ماشین است ماشین اگر زیاد حرکت کند لاستیک ها صاف می شود یاتاقان می زند و...ولی انسان هر چه بیشتر راه برود ماهیچه ها قوی تر می شود قلب بهتر کار می کند سر حال تر می شود. خانمها باید پنج هزار قدم راه بروند ما در روز چقدر پیاده روی می کنیم؟ همه جا با ماشین می رویم از آسانسور استفاده می کنیم و... یکسری اعمال هست که قدرت فیزیکی بدن را بالا می برد باید روی آنها کار کنیم پیاده روی است ورزش کردن است یک موقع بر عکس هم هست یعنی ورزش نمی کنیم سیگار می کشیم عرق می خوریم مواد مصرف می کنیم شب ها هم نمی خوابیم ما چون تلاش نمی کنیم تحرک نداریم مریض می شویم خیال نکنید در دنیای دیگر طوری دیگر هستید اگر در این دنیا جسم سالم نداشته باشید آن دنیا هم همین طور است، آن چیزی را در کوله پشتی با خود می برید مالک آن هستید، پس مسئله بعدی این است که ما قدرت فیزیک بدن را خوب و قوی نگه داریم پس ما بین آمدن واز دنیا رفتن باید این مثلث را کامل کنیم وظیفه ما چه هست؟ وظیفه ما تکمیل و کامل نبودن این مثلث است در طول حیات باید قدرت تفکر داشته باشیم قدرت تفکر هم حالات متعددی دارد  که قدرت تفکر منفی را تقویت کنید یا قدرت تفکر مثبت را یا بی تفکری را، در قدرت عمل و قدرت فیزیک هم همینطور است و در اثر بروز مشکلات باید به توانائی ها دست یابیم اگر این مثلث را خوب انجام دهید بدون هیچ ابهامی از اینجا عبور می کنید و در پایان سفر زمان مرگ تنها نخواهید بود ما چه به معاد اعتقاد داشته باشیم چه نداشته باشیم باید به این مثلث توجه داشته باشیم .نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic