درباره وبلاگ

سلام به دوستان محبت.این وبلاگ به منظور كمك به همسفران مسافرانى تهیه وتنظیم گردیده كه فكر مى كنند اعتیاد درمان ندارد وباید تا اخر عمر بار سنگین ان را به دوش بكشند.اعتیاد اخر خط زندگى نیست اما كنگره ٦٠اخر خط اعتیاد براى كسانى است كه مى خواهند درمان شوندو تنها مكانیست كه مى توان از ان رهایى پیدا كرد.امیدوارم این وبلاگ در گسترش كنگره٦٠ نقشى هرچند كوچك داشته باشد.متشكرم.
مدیر وبلاگ : همسفرنرگس ریشی ها
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
گلستان معرفت
وبلاگ همسفر نرگس-كنگره٦٠
چهارشنبه 27 آبان 1394 :: نویسنده : همسفرنرگس ریشی ها       

به نام قدرت مطلق
دایره و مثلث (آقای مهندس ۹۴/۸/۵)

به قلم کمک راهنما؛ محمدرضا مرادی

استادرعد: من خوبم خصوصأ از آن لحظه که خانواده‌ام آمده‌اند نزد من بهتر شده‌ام. برویم سر اصل مطلب.

شاگرد: ما همه سعی می‌کنیم برویم سر اصل مطلب.
استاد: میدانی چرا مثلث باید الزامأ سه ضلع داشته باشد و یا چرا علامت کنگره باید از دایره و مثلث درست بشود. حتمأ در طول زمان به آنها واقف شده‌اید.

 

نگهبان: آری، دایره بیانگر هستی است و یا نشان دهنده مجموعه مخلوقات هستی و یا انسانها که همه در محیط دایره در کنار یکدیگر نقش آفرینی می‌کنند. البته با یک مرکزیت. در محیط دایره هیچ کس را بر دیگری برتری نیست؛ زیرا در محیط دایره هیچ نقطه‌ای را نمی‌توانیم پیدا کنیم که بر نقطه دیگری برتری داشته باشد. حالا اگر ما بخواهیم غیر از این به موضوع نگاه کنیم و نقطه تمایزی بیابیم به خطا خواهیم رفت؛ زیرا همه انسانها از نظر خلقت و هستی ارزشمند اند و هر کدام ارزش خواص خودشان را دارند؛ و به طور کلی با هم برابرند مگر اینکه به عدم پیروی از قوانین هستی یا خرد جهانی خودشان را از محیط دایره خارج کنند؛ و اما مثلث: دایره برای حفظ بقا و تعادل به مثلث نیاز دارد. مثلث در داخل دایره می‌تواند وجود دایره را قانونمند نماید؛ اما اگر بخواهیم به مثلث به تنهایی نگاه کنیم مشاهده خواهیم کرد که پس از نقطه و خط هر کدام از آنها تعریف ویژه‌ای دارند. 

برای تشکیل سطح به مثلث برخورد می‌کنیم؛ که حداقل با سه خط یا سه مؤلفه تشکیل می‌شود. گاهی هم در هستی به قوانینی برخورد می‌کنیم که از ترکیب دو جزء، جزء سوم به وجود می‌آید. مثل پدر و مادر و فرزند، و یا اکثرأ به مطالبی برخورد می‌کنیم که با سه مؤلفه قابل توجیه می‌باشند. البته خیلی از موضوعات دیگر نیز در هستی وجود دارند که دارای مؤلفه‌هایی زیادتری هستند. مثل مربع پنج ضلعی و... ولی نکته حائز اهمیت این است که ما برای توجیه اکثر مطالب حداقل به سه مؤلفه نیاز داریم.
استاد؛ آری. همین طور است. آیا فکر کرده‌اید چرا هر کدام از گروه‌های ما بایستی نماینده‌ای داشته باشد؛ گروه سردار، گروه عقاب سفید یا سیلور و من (رعد)
نمایندگان گروه‌های مختلف ما هستند. گروه سردار در پی واقعیت و هستی و آفرینش. گروه عقاب سفید در پی آزمایش و پیدایش و تحقیق. و گروه رعد در میان اولی و دومی است. آیا باز هم تفکر کرده‌اید که در میان پیامبران ابراهیمی چرا فقط حضرت موسی (ع)، حضرت عیسی (ع) و حضرت محمد (ص) کتاب دارند؛ و اینها هم سه نفر می‌باشند. هر یک از این فرستادگان یا به عبارتی ارسال کنندگان حکم یک ضلع از یک مثلث هستند. از زمانی که دین به عنوان آیه و اساس و زندگی و حیات مطرح شد هم خوبی‌هایی داشت و هم بدی‌هایی که در تاریخ و کتابها مطرح شده است؛ که میدانید و اطلاع دارید، البته از زیاد بودن اعضای یک دین یا خوبی و بدی پیروان آن‌ها اصلأ سخن نمی گوییم. به عبارتی اصل انسان بودن و درست بودن مطرح است؛ اما آنچه مسلم است استفاده غلط و نادرست از لوحه‌های محبوس و قوانین به جهت انجام کارهای سود جویانه است که تا حدی با آنها کاملأ آشنا هستید. 

پس یک کتاب که مینگاری به زبان ساده و غیرقابل تحریف باشد؛ و آنچنان به نگارش در آورد که در عمل و به کار گرفتن سهل و آسان باشد. ما با شور و مشورت در نوشتن به شما یاری می‌رسانیم. برای احیای دوباره آکادمی هوشیاری و سرمایه لازم است که هریک از آنها درست باشد می‌تواند پشتیبان دیگری باشد. خوب میدانید که جهان و جهانهایی که در حیات و هستی وجود دارند و غیر قابل دید هستند. برای اولین بار آفریده نشده‌اند چون خود ما مانند همان اعداد هستیم و اگر چیزی به عنوان ضد یا مکمل خلق شده فقط برای نمایش آن نیست بازیهایی است که خطر آن کمترین اش سقوط به اعماق است. 

سقوطی که عذاب آن را نمی‌توان متصور شد.
پس در مورد کار خود از جهان مادی بایستی حال که میدانیم چه خبر است برای نمره بیست کار کنیم تا سقوطی در کار نباشد و اگر هم باشد به عنوان نگهبان یا مجری فرمان باشیم. اگر کسانی که در قید حیات مادی موانعی برای ما ایجاد کرده‌اند باز در ادامه همان کار را انجام می‌دهند و بالعکس؛ و اگر امروز محتوای کلام خداوند در گفتار بیشتر به کار می‌آید تا عمل به علت وجود انسانهایی صوری است نه عملی؛ یعنی اگر کسی قلبش نه بگوید و زبانش هزار بار آری، همان قلبش درست می‌گوید. کلام خداوند سراسر تمثیل است؛ اما ناآگاهان فکر می‌کنند که تمثیل همان خوده وعده است؛ بنابراین آنانی که بخواهند حیله به کار ببرند برایشان چندان سخت نیست زیرا با حیات مادی و عمل مادی و استفاده مادی می‌برند. در طول حیات عمر زمین هم همین طور بوده است. 

دوستان میگویند ما ترتیب یک بازی را داده‌ایم یک حوض بزرگ و چندین جوی آب کوچک که منتهی می‌شد به آن. هر کدام که موافق بودند دست به جوی آب نمی‌زدند و آب بسیار زلال و روان وارد حوض می‌شد و اگر کسی مخالف بود ما به آن اجازه داده بودیم که نزد همه جوی آب را آلوده کند با وجود اینکه اقوام ما بسیار اندک به جوی آب دست می‌زدند؛ اما هر لحظه آب حوض تیره‌تر می‌شد. 

ما برای اینکه در تمام سطوح بتوانیم با همه خوبی‌هایی جهان هستی همگام باشیم ناگزیر با بدیها در جدال و کشمکش می‌باشیم البته برای نگارش چنین کتاب با ارزشی بایستی تأمل خیلی مطالب را بنماییم تا ضمن شیوایی و زیبایی کلام قابل فهم برای عموم مردم باشد و بسیار با محتوای غنی و ماندنی که خیلی از انسانها بتوانند اولین کتابی که می‌خوانند نه به اجبار بلکه به جهت، جهت یابی و شناخت حقیقت راه باشد پس نتیجه می‌گیریم که ساختار کتاب با در نظر گرفتن مثلث و دایره و لوحه‌هایی محفوظ و کلامهای باشد که قلب انسانها را بسوی خداوند یکتا هدایت بنماید و مکان دانشگاه مکان ارتباط با نیروهایی الهی باشد.

با احترام؛ محمدرضا مرادی

منبع:شعبه سلمان فارسی


نوع مطلب : جهان بینی، 
برچسب ها : کنگره۶۰، درمان اعتیاد، بهترین راه،
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات