درباره وبلاگ

سلام به دوستان محبت.این وبلاگ به منظور كمك به همسفران مسافرانى تهیه وتنظیم گردیده كه فكر مى كنند اعتیاد درمان ندارد وباید تا اخر عمر بار سنگین ان را به دوش بكشند.اعتیاد اخر خط زندگى نیست اما كنگره ٦٠اخر خط اعتیاد براى كسانى است كه مى خواهند درمان شوندو تنها مكانیست كه مى توان از ان رهایى پیدا كرد.امیدوارم این وبلاگ در گسترش كنگره٦٠ نقشى هرچند كوچك داشته باشد.متشكرم.
مدیر وبلاگ : همسفرنرگس ریشی ها
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
گلستان معرفت
وبلاگ همسفر نرگس-كنگره٦٠
چهارشنبه 28 مرداد 1394 :: نویسنده : همسفرنرگس ریشی ها       

به نام خدا

برداشت از سی دی برداشت محصول

(دانسته باید لیکن شایسته باید یعنی چه؟)

یعنی لازم است که ما چیزی را یاد بگیریم وبهتراست که آن را به بهترین شکل یاد بگیریم وبرای این که بهتر یاد بگیریم لازم است که به آنچه یاد گرفتیم عمل کنیم

.اگر در انجام هرکاری خیلی معطل کنید هم زمان را از دست می دهید وهم آن چیزی که به دست می آورید

ممکن است خیلی مطلوب نباشد مثل خرما که بیش از حد روی درخت باقی بماند، ترش وخشکیده می شود.

تلاش وکوشش قطعا به نتیجه خواهد رسید،به شرطی که با تفکر وتعقل همراه باشد و تقکر در جهت مثبت را تعقل می گوییم.اما تفکر هم می تواند هم مثبت باشد وهم منفی.

(با رسیدن شکوفه ها به میوه وقتی نیست یعنی چه؟)

وقتی درختی شکوفه می دهد تا زمانی که این شکوفه ها تبدیل به میوه بشوند،خیلی زمان نمی برد.

آقای مهندس کار اصلی را انجام داده اند وتا رسیدن به هدف اصلی راهی نمانده یعنی وقتی از این مرحله بگذرید،می توانید وارد مرحله ی بعدی بشوید.

این خیلی مهم است که انسان راه برود وساکن نباشد اما درست راه رفتن هم خیلی مهم است.اگر یاد گرفتید که درست راه بروی بعدا می توانی سرعتت را بالا ببری وبه یک دونده ی ماهر تبدیل بشوی.اگر توانستی اعتیادت را درمان کنی خواهی توانست به کسانی که در دام اعتیاد گرفتار هستند،کمک کنی.

(عشق به دانستن و یافتن ،مثل سکه ای است که هر دو طرف آن یک جور است یعنی چه؟)

یعنی یک روی سکه ،عشق به یادگیری است وروی دیگر آن،عشق به یافتن و هر دو به یک اندازه ارزشمند است.وقتی یک مشکل را بدون ترس حل کردی،یک دری باز می شود که درون آن یک در دیگر است،که باید آن را هم باز کنی تا در نهایت به آ ن چیزی که می خواهی برسی.

هر کسی یک مسیری در زندگی دارد و تنها کسی که می داند، در این مسیر چه چیزی برای او خوب است وچه چیزی بد است،خداوند است.

گاهی یک مسیر از نظر ما خوب نباشد،اما از نظر خداوند این مسیر بهترین است.گاهی هم ممکن است با خودمان بگوییم،مگر حرکت نکردن می تواند به نفع کسی باشد؟

بله گاهی خوب است ما همه چیز را نمی دانیم و خداوند حکیم است. گاهی گفته می شود این پدر این طور است خوب بچه اش چه گناهی کرده است؟

حتما که نباید گناهی کرده باشد،مسیر رشد این بچه با داشتن چنین پدری شروع می شود وحکمتش را فقط خدا می داندو بس.

این که من فکر کنم که باید بروم و نگذارم که کسی در چاه بیفتد،کار اشتباهی است. کسی که باید به او کمک کند،کس دیگریست من نیستم.خدا هم می بیند که این شخص دوست دارد که به او کمک شود واز این وضعیت نجات پیدا کند یا نه؟

وقتی خدا می بیند که خواسته ی درونی این شخص رهایی نیست ودوست دارد در دنیای تاریکی وضد ارزش ها باشد، اورا به اشکال مختلف نگه می دارد تا خودش بخواهد بیرون بیاید.

نویسنده:همسفر معصومه

نوع مطلب : برداشت ها، 
برچسب ها : کنگره60، درمان اعتیاد، سی دی آموزشی،
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات