درباره وبلاگ

سلام به دوستان محبت.این وبلاگ به منظور كمك به همسفران مسافرانى تهیه وتنظیم گردیده كه فكر مى كنند اعتیاد درمان ندارد وباید تا اخر عمر بار سنگین ان را به دوش بكشند.اعتیاد اخر خط زندگى نیست اما كنگره ٦٠اخر خط اعتیاد براى كسانى است كه مى خواهند درمان شوندو تنها مكانیست كه مى توان از ان رهایى پیدا كرد.امیدوارم این وبلاگ در گسترش كنگره٦٠ نقشى هرچند كوچك داشته باشد.متشكرم.
مدیر وبلاگ : همسفرنرگس ریشی ها
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
گلستان معرفت
وبلاگ همسفر نرگس-كنگره٦٠
چهارشنبه 2 دی 1394 :: نویسنده : همسفر مهسا        
به نام خداوند مهربان
این جلسه چهاردهمین جلسه لژیون با استادی خانم نرگس بادستور جلسه ی جهان بینی (قسمت دوم)در تاریخ ۲۹\۹\۹۴ رأس ساعت۱۶:۳۰ آغاز به کارکرد.
ابتدا اعضای لژیون مشارکت کردند:
همسفر خدیجه:ذرات ناخالص یاشیطان از رشد دانایی جلوگیری می کنند.مثلا من شخصا وقتی روی جهان بینی ام کار می کنم نفسم از این کار جلوگیری می کند.
همسفر نجمه:مراتب دانایی به سه بخش تقسیم می شوند:۱-علم الیقین:یعنی اطلاعاتمان در حد اطلاعات عمومی است.مثلا همه می دانیم مرده ترسی نداردولی اگر بخواهیم شب را در کنار یک جنازه سپری کنیم،آیا واقعا می توانیمخواب شیرینی داشته باشیم؟

۲-عین الیقین:ازاین مرحله وارد دانایی می شویم. مثلا افرادی هستند که درکنار اموات زندگی می کنند و حتی شغلشان مرده شویی است.این افراد درمورد اینکه مرده ترسی ندارد به عین الیقین رسیده اند.آن ها این مسئله را تجربه کرده اند.
۳-حق الیقین:به معنی یقین حقیقی است،هی چ کس به اندازه ی خود مرده از بی خطر بودنش مطلع نیست.
همسفر بتول:درمورد مسئله ی بیماری اعتیاد،بعضی ها یک چیزهایی جسته گریخته شنیده اندحالا درست یا غلط خدا میداندیا چند باری در چهارراه ها افراد ژنده پوشی دیده اند با نام معتاد، وجدشان مملو از تنفر از چنین افرادی شده است ولی هیچ کدام پارا از این فرا تر نگذاشته اند که اگر اطلاعات درستی به آن ها داده شود بسیار موثر است که متاسفانه اغلب چنین نیست این مرتبه از دانستن همان علم الیقین است.
برخی سال ها با معتاد زندگی کرده اند و چه بسا سختی های زیادی کشیده اند ودر تجربه ی بیماری اعتیاد بسیار سهیم بوده اند.این دانستن درمورد اعتیاداز نوع عین الیقین است.
اما خود بیمار اعتیاداز همه بیشتر اعتیاد را تجربه کرده و به درجه ی حق الیقین درمورد اعتیاد رسیده است.
همسفر مریم:دانایی از مثلثی با سه ضلع تجربه، تفکر،آموزش تشکیل شده است.
دانشجویی را در نظر بگیرید که در دانشگاه به آزمایشگاه می رود.ابتدا استاد به او آموزش می دهدکه دانشجو باید تمام حواسش به آموزش باشد.بعد باید وارد مرحله ی تجربه شوددر مرحله ی تجربه باید چیزی راکه آموزش گرفته را مورد آزمایش قرار دهد.و در حین تجربه هم به چیز دیگری فکر نکندو فقط متوجه تجربه باشد ووقتی تجربه کرد باید وارد مرحله ی تفکر شود.
اولین قوه ی به کار گیری عقل،حس است.

همسفر مریم : جهان بینی مثل الفباست ،علم پیچیده ای نیست،اگر جهان بینی ات کامل باشد،می تونی یه ساختمان خوبی بسازی چون حکم پایه را دارد .
اعتیاد باعث میشه حس خوب را از مصرف کننده بگیرد.مصرف کننده ای که جهان بینی اش بالا رود می تواند پله های بیشتری کم کند.
همسفر مهسا: مثلث دانایی سه ضلع تجربه ،تفکر و آموزش داردنه کمتر نه بیشتر.
تفکر:حرکتی است از مجهول به معلوم یا از یک مبدا به مبدا دیگر.
تجربه: فرایندی است که ما با تمام وجود یا بخشی از آن حس می کنیم.در تجربه،حس نقش اصلی را دارد.از این جهت که درما حسی را ایجاد می کند که اولین شروع به کار گیری عقل است.
آموزش:شخصی که راهی راپیموده درس هایی که گرفته را در اختیار بقیه می گذارد.
 استاد: در زمان های غم یا شادی ،انسان می تواند اطرافیانش را بشناسد مثلا درزمان شادی خیلی ها از موفقیت ما ناراحت می شوند ولی ما باید این نیروهای باز دارنده را تبدیل به نیروهای مکمل کنیم.
هرچه دانایی بالا رود کار عقل راحت تر میشود.
تازمانی که دانایی موثر ما بالا نرود هر تغییری بکنیم زود گذر است.
وقتی دانایی فرد مصرف کننده بالا رود،مغزش دستور می دهد که بدنش مواد شبه افیونی تولید کند.
آنچه مارا به زندگی امیدوار می کند صدای عقل ماست و آنچه ناامید می کند صدای نفس اماره.
مصرف مواد مخدر و هر کار ضد ارزشی که انجام می دهیم،باعث می شه نفس ما قوی و عقلمان ضعیف شود.
گاهی عقل نمی تواند خواسته ی معقول ونامعقول را تشخیص دهد.برای مثال مسافرت در حالت عادی معقول ودر سفر اول نا معقول است .
هرچه سطح دانایی ما بالا رود ذرات نامعقول هم حیله هایشان پیچیده تر می شود.
ذرات نفس اماره همیشه یک پله از عقل جلوترند.
علت موفقیت کنگره این است که،نفس را گرسنه نگه نداشته ایم،بلکه آن را سیراب کرده ایم،اگر نفس را گرسنه نگه داری،یه روزی این قفل و زنجیرش را پاره می کند .به همین دلیل است که موسسه های ترک اعتیاد در این کار موفق نیستند.
درتجربه نکته ی مهم حس است،هر تجربه ای حس جدیدی در ما ایجاد می کند.
حس مانند خبرنگار است که برای عقل طلاعات جمع آوری می کند و در اختیار عقل می گذاردو تا زمانی که حس اطلاعات را به عقل ندهد،عقل هیچ کاری نمی تواند بکند.
مسافر در اولین مصرفش حس بسیار خوبی تجربه می کند چون علاوه بر بدنش،مواد مخدر هم برایش شبه افیونی تولید می کند،پس مسافر تصمیم میگیرد که مواد بیشتری مصرف کند تا باز همین حس خوب را تجربه نمایدولی غافل از اینکه هر چه بگذردبدنش تولید شبه افیونی را کم و کمتر می کند؛پس دیگر هیچوقت ان حس اولین مصرفش را تجربه نخواهد کردو اینگونه است که روز به روز مصرف موادش بالا تر می رودو به جایی می رسد که مواد را فقط برای سر پا نگه داشتن بدنش مصرف می کند.نه رسیدن به لذت.
اگر همه ی مسائل هستی را روی سطح یزرگی ترسیم کنیم ومثلث دانایی را روی آن بکشیم،اجزایی که درونش قرار می گیردرا می توانیم تشخیص درست یا غلط بودنش را بدهیم،وهرچه بیرون مثلث قرار گیرد رانه.
یک سری از مسائل هست که ما قادر به تشخیص درستی وغلطی اش هستیم ولی قادر به،به اجرا در آوردنش نه.مثلا همه می دانیم دروغ گویی غلط است ولی نمی توانیم جلوی دروغ گویی خود را بگیریم.فردمصرف کننده هم می داند مصرف مواد مخدر بد است ولی نمی تواند این اعتیاد را کنار بگذارد.وقتی در کنگره درمان می شود می تواند اعتیاد را کنار بگذارد یعنی در این مرحله دانایی اش به دانایی موثر تبدیل شده است‌.
مثلث دانایی موثر درون مثلث دانایی قرار می گیردو هر سه ضلع ان باهم مساوی است،یعنی هم قدرت تشخیص داردهم قدرت به اجرا در آوردنش را.
بزرگترین هدف نیروهای باز دارنده این است که جلوی دانایی به خصوص دانایی موثر را بگیرند.
خیلی از کار ها را راهنما به ما میگوید که انجام دهیم یا دستوراتی که خداوند به ما داده مثل نماز و روزه ولی دلیل انجامش را نمیدانیم،ولی وقتی انجامش دهیم حالمان خوب می شود،چون عمل سالم است وبا این کار نفس اماره ی ما ضعیف می شود.پس ما باید به این کارها عمل کنیم.
استاد سپس درمورد مراتب و مراحل دانایی سخن گفتند که اعضا در این باره توضیح داد
مسافر هنگام خوردن شربت Ot باید با آرامش بخوردو با حس خوب این کار را انجام دهدطوری که تک تک سلول هایش متوجه واردشدن شربت به بدن بشوند.اگر با عجله بخورنداحساس می کنندکه شربت هیچ کاری برای بدنشان نکرده است.

اجسام چون جرم دارند به هم نیرو وارد میکنند و هرچه جرم انها بیشتر،این نیرو قابل مشاهده تر است،پدید آمدن روز،شب،فصول مختلف از اثرات همین نیروهاست.
هر ذزه ای یا بار الکتریکی منفی دارد در اثر وجود الکترون یا بار مثبت در اثر نبود الکترون.که بار های همنام همدیگر را می رانند و بار های ناهمنام یکدیگر را می ربایند .
حس هم چنین اثری ایجاد می کند یعنی وقتی ما از کسی بدمان می آید یعنی صفتی منفی در و جود اوست که ماهم ان را دارا هستیم ووقتی از کسی خوشمان می آید به این دلیل است که صفت خوبی دروجود اوست که ما دارا نیستیم.
کمبود حس و همچنین قوی شدن آن با عث اتفاقاتی در بدنمان می شود کمبودش باعث افسردگی،پوچی و...وقوی شدنش باعث جنون ،خودشیفتگی و... می شود.
اگر حس خیلی قوی شود ولی ظرفیتش در وجودمان نباشد بیماری های گفته شده را می گیریم.
مایع درون گوش نیز باعث حفظ تعادلمان می شود.در اثر مصرف قرص ،الکل ومواد مخدر مایع درون گوش به هم می ریزد وبرای همین افراد مصرف کننده نمی توانند متعادل راه بروند .
خیلی وقتها بچه ها را به دکتر برای بیش فعالیشان می بریم و دکتر به آن ها ریتالین می دهد،که هفتاددرصد ریتالین را کوکایین تشکیل می دهدواین باعث  می شود مواد شبه افیونی بدنش دیگر ترشح نگرددوبه این قرص اعتیاد پیدا کندو همچنین همه مسکن ها و خواب آور هایی که به کودکان می دهند نیز درآینده زمینه ی اعتیادشان رافراهم می کند.پس از خوراندن این قرص ها به فرزندان دلبندتان جدأ خودداری کنید!
نویسنده:همسفر مهسا
عکاس:همسفر مریم 
ویرایش و ارسال تصاویر:همسفر نرگس
دستور جلسه ی هفته ی آینده:سی دی چله نشینی ،امتحان از جهان بینی ۱،وادی تفکر وسی دی خوی وحشی
نوع مطلب : جهان بینی، گزارش لژیون، 
برچسب ها : کنگره ۶۰، درمان اعتیاد .گزارش لژیون.جهان بینی،
لینک های مرتبط :
شنبه 5 دی 1394 08:16 ق.ظ
سلام و خسته نباشید خدمت استاد گرانقدر و خانم مهسا جهت ارائه گزارش خوب
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات